DAVAMIZA VE KUDÜS'E BİR PROTESTO BİR DESTEK - Selma ÖNALAN

DAVAMIZA VE KUDÜS'E BİR PROTESTO BİR DESTEK


Ana haber bülteni raytinglerinde kurucusunun Yahudi olduğu söylenen bir kanalın , Fox TV ' nin ilk sıralarda yer alması hatta kimi ölçümlere göre gecenin birincisi olması çok üzücü ve düşündürücü nitelikte bir durum .

Medyanın çok güçlü ve etkili olduğu apaçıkken bu tarz yayınlara  pirim verilmesi çok tehlikeli . Seçimlerde ve Ülkemizin geleceği ile ilgili bir çok konuda açıkçası tavrı , tarafı besbelli olan bir kanalın en çok izlenen ana haber bültenine sahip olması ve belki en çok izlenen kanallardan biri olması ne kadar acı ...

Bu seyretmeyi  eleştirmek amaçlı yaptığını söyleyenler var . Ancak unutmayalım ki reklamın iyisi kötüsü olmaz . Ne niyetle izlerseniz izleyin sonuçta bu kanalın reytinglerinin yükselmesine ve aleyhimize kamuoyu oluşturulmasına katkıda bulunmuş olacaksınız. Bir kanalın , bir programın çok izlenmesi demek o kanalın veya o programın çok beğenildiği ile eşdeğerdir. Kimse sizin niyetinizi bilmez ve bunu dikkate almaz . Üstelik herhangi bir yayını izleyip de etkilenmemek mümkün değildir . 25 . karenin sübliminal mesajların sadece filmler , reklamlar için mi geçerli olduğunu sanıyorsunuz ? Yapmayın ! Bu ve benzeri taraflı ve zararlı kanalları ve haberlerini izleye izleye zamanla onlara hak vermek ve onlar gibi düşünmek işten bile değildir .

Müslüman tarafını belli etmelidir ve inandığını yaşamalıdır . Yoksa 19:00 - 20:00 arası bu ve benzeri kanalların haberini  izleyip inanılmaz olumsuz yorumlara , telkinlere maruz kalıp 21:00 - 23:00 saatleri arasında ise PAYİTAHT ve DİRİLİŞ' i izlemekle bu ülke kurtarılmaz , Kudüs davasına hizmet edilmez ! Bu hiç samimi bir tutum değil , burada çelişki var... Orada devlet kanalımız ve hükümeti yani milletimizi ve dinimizi destekleyen ve kendilerinin de desteklenmesi gereken kanallar dururken bu vb kanalları - ne niyetle olursa olsun - izlemek onların amacına hizmet etmektir ve küçük(!) de olsa katkıda bulunmaktır . Unutmayalım ki bir günlük ömrü olan bir kelebeğin kanat çırpışı bile kâinatı etkiliyor ... İzlediğimiz , dinlediğimiz şeylerin kâinata yayılmasına vesile ya da neden oluyoruz ; bu küçük bir şey mi ?..

Zaman zaman Yahudi mallarını protesto edelim , kullanmayalım kampanyaları yapıyoruz ... Buyrun bu da bir Yahudi ürünü, hem de çok etkili bir ürün . Lütfen bunu da protesto edin buna da ambargo uygulayın ..?

Fazla söze hacet yok . Kudüs'ü samimi olarak düşünenler kanalın kurucusu olan " " Rupert Murdoch kimdir " başlığıyla arama motoruyla bir arama yapsın ve bu şahsın Kudüs , Filistin , İsrail , Hamas ile ilgili düşüncelerini bir okusun bakalım... Bakalım bunları okuduktan sonra hâlâ bu kanala ve haberine sempati ile yaklaşabilecek misiniz ? ya da hâlâ " ne var canım ülkemizde yayın yapıyor , bizden haber veriyor ,  bizim insanlarımız çalışıyor, sevimli - tatlı çocuk sunuyor " gibi mâsumâne(!) düşüncelerle izlemeye devam edebilecek misiniz? ... Devam ederseniz diyecek bir lafım yok tabii ... Sadece ; herkes konuştuğundan , dinlediğinden , izlediğinden , kimin tarafında olduğundan sorumludur denilebilir ve " Yahudi ve Hristiyanları dost edinmeyin . Onlar birbirinin dostlarıdır " ilâhi hitabı hatırlatılabilir .

Efendim ben bir araştırma yaptım . İşte bu konuyla ilgili yazının başından ve sonundan bir kesit . Eminim okuduklarınıza çok şaşıracaksınız !

***

Rupert Murdoch kimdir ? başlıklı haberden...

Rupert Murdoch , 4 Mart'ta ABD' deki Yahudi Lobisinin en büyük örgütü Amerikan Yahudi Komitesi' nde Ulusal İnsan İlişkileri ödülü' nü alırken yaptığı konuşmada çok çarpıcı açıklamalarda bulundu ...

......

.....

Esas olarak , hem meşruiyet ve hem de güvenlik açılarından İsrail Devleti'ne fiili saldırı ve tecavüz var .

Bu fiili saldırı ve tecavüz asla Yahudi Devletiyle barış içinde yan yana yaşamaya niyeti olmadığını  beyan eden insanlardan geliyor - İsrail'in kaç tane istisna işlem/ imtiyaz / ayrıcalık yapabileceğinin bir önemi yok. Yine bunun sebebi de açık : Bunlar özgürlük , tolerans ve demokrasi düşüncesine tahammül edemeyen adamlar . Onlar İsrail'den , bizden nefret ettikleri sebepten dolayı nefret ediyorlar .

Söylediğim gibi yanma noktası Gazze. Aylardan beri Hamas İsrailli sivillerin üzerine füzeler yağdırıyor .

.

.

.

Sonunda , İsrail Halkı bizim savaştığımız aynı insanlarla savaşıyor . Barışı reddeden, özgürlüğü reddeden ve intihar yelekleriyle , bomba yüklü arabalarıyla ve canlı kalkanlarla yöneten soğuk kanlı katiller .

Böylesi bir düşmana karşı , özgür bir İsrail'in kendi vatandaşlarını savunma kararı hakkında sonradan fikir yürütmeyeceğim . Ve barış ve özgürlüğü destekleyenlerin de aynısını yapmasını rica ediyorum . "

***

Pes!!

Şimdi , bunları söyleyen birinin kanalının  yapacağı bir haberin (özellikle Kudüs' le ilgili ) gerçekleri ne kadar yansıtabileceğini ve bu konuda ne kadar adil olabileceğini siz düşünün ...

selma.41@windowslive.com

YAZIYI PAYLAŞ!

İlk Yorum Yazan Sen Ol!

YAZARIN SON 5 YAZISI
14May

Asılı Kur'an'ın aslı

13Şub

Evlilik kutsal mıdır?

26Ara

O halde 'Happy birthday to you'..?

06Ara

Hayat eve sığmıyor artık!

20Haz

Bambu etkisi