EL MUZAFFER..


Efendim uzun süre Saadet Partisi Genel Yardımcılığı ve Necmettin Erbakan' ın baş danışmanlığını yapan Mete Gündoğan, son dönemde artan 2. Abdülhamit övgülerine tepki göstererek sosyal medya hesabından bir açıklama yaparak şunları söylemiş:

"Payitaht Abdülhamit dizisi ile ilgili fikirlerimi daha önce paylaştım. Sultan Abdülhamid, günümüz idarecilerine rol model olamaz ve olmamalıdır. Neticede kaybetmiş ve koca Payitaht'ı teslim edip kenara çekilmiş bir sultandır. Sebepler ne olursa olsun, sonuç çöküştür.

Keşke Abdülhamit, faizi yasaklasaydı, yüksek faizli borç almasaydı, Duyun-u Umumiyeyi kurmasaydı, masonlara / materyalizme fırsat vermeseydi, kendini halletmeye gelenleri halletseydi çok daha ulu hakanımız olurdu. Sadece peygamberler masumdur, liderler değil.

***

Sultan 2. Abdülhamit'in tahttan bir nevi darbeyle indirildiği göz önüne alındığında Beyefendinin bu açıklamasıyla darbeyi, bir çöküş ve yenilgi olarak gördüğü sonucu çıkıyor.. Yine bu mantıkla bakacak olursak:

Hz. Osman ve Hz. Ali'de görevini iyi yapmadığı(!) gerekçesiyle muhaliflerce şehit edilmişlerdi. Şimdi onlara başarısızlardı diyebilir miyiz ? Ya da halklarına haksızlık yaptıklarını söyleyebilir miyiz ? Asla!

Saadet Partisinin Erdoğan'a olan kızgınlığı ve tavrı mâlum. Dolayısıyla aslında bu tip açıklamalarla Sultan Abdülhamit üzerinden Erdoğan'a gönderme yapılıyor gibi.

Çünkü diziyi izledikçe ve tarihi öğrendikçe iki liderin ortak bir çok yönü olduğunu görüyoruz. Mesela dindarlıkları, cesaretleri, küffara asla boyun eğmemeleri, başarılı oluşları, halkın müthiş sevgisini kazanmaları, ferasetli oluşları ve her ikisinin de tahttan (makamdan) siyasetle uzaklaştıramayacakları anlaşılınca bu amaç uğruna yalan haber yapma, halkı kışkırtma, iftira, sokağa davet, darbe gibi farklı yollara gidilmesi..

Yine her ikisi de faiz, masonluk, siyonistlik vb. konularda suçlanıyor bu safta olanlar tarafından..

Yani halka-ümmete hakkıyla hizmet etmeye çalışan, halkın gönlünü - güvenini kazananlar hep bir şekilde durdurulmaya çalışılıyor..

"Tarih tekerrür eder" mi deniliyordu buna?...

Evet tarih tekerrür ediyor ve sadece şahıslar değişiyor. 

Saflar ise aynı: Hak, batıl ve bir de ikisi arasında kalan ve daha tehlikeli olanlar güruhu..

Ancak geçmişte de günümüzde de ne kadar uğraşsalar da bu insanları halkın gözünden düşürmeyi başaramıyorlar. Buna çöküş denir mi ?

Denmez.

Çünkü bu gibi durumlara da "gerçeklerin er ya da geç ortaya çıkma gibi bir özelliği vardır" denir .

Velhasıl, Allah (cc) rızasını her şeyin üstünde tutan adil, merhametli, cesur yöneticilerimiz yani 

Fatih Sultan Mehmed Hanlar, Kânuni Sultan Süleymanlar, Abdülhamitler, Erbakanlar, Muhsin Yazıcılar, Erdoğanlar.. yenilmiş (!) gibi görünseler bile onlar her daim gönlümüzün sultanlarıdırlar ve kendileri;

El- Muzafferdir daima..

***

NOT: Sultan Abdülhamit' i tahttan indirenlerin bir kısmı Sultanı yanlış anladıklarını itiraf ediyorlar. Bunlardan, Filozof Rıza Tevfik, "Sultan Abdülhamid'in Ruhaniyetinden İstimdat" isimli şiirinde hislerini şöyle dile getirmiştir.

"Tarihler ismini andığı zaman,

Sana hak verecek, hey koca sultan;

Bizdik utanmadan iftira atan,

Asrın en siyasî üadişahına!"

Divane sen değil, meğer bizmişiz!

Bir çürük ipliğe hülya dizmişiz!

Tükürdük atalar kıblegâhına"

selma.41@windowslive.com

YAZIYI PAYLAŞ!

İlk Yorum Yazan Sen Ol!

YAZARIN SON 5 YAZISI
14May

Asılı Kur'an'ın aslı

13Şub

Evlilik kutsal mıdır?

26Ara

O halde 'Happy birthday to you'..?

06Ara

Hayat eve sığmıyor artık!

20Haz

Bambu etkisi