Anlaşılamayan şey "Hikmet" - Ümit CABBAR

Anlaşılamayan şey "Hikmet"


Evanjelizm’in Hristiyan mezhebi olarak ortaya çıkışı Protestanlığın ortaya çıktığı dönemlere dayanıyor. 1900’lerde ise güç kazanmaya başlayan ve hızla yayılan sapkın bir görüştür Evanjelizm. Sapkın bir görüştür diyorum çünkü bana göre evveli ve ahiri hakikate dayanmayan, iyiliğin, merhametin ve insana karşı değerin olmadığı her görüş sapkındır. Dünyada yüzyıllardır bozulan düzenlerin, yıkılan yuvaların ve akıtılan kanın arkasında her daim sapık ve sapkın fikirler olmuştur. Siyonist ve Materyalist düşünce üzerinde olan birçok Devlet başkanı ve Yöneticiler kendi halkları dahil insanlığa zulüm etmiş ve 80-100 milyon gibi korkunç rakamları bulan suçsuzu katletmişlerdir. Bu mezhep ve grupların mensupları gerçekte dinsizdirler ama kimileri Yahudiliğin kimileri ise Hristiyanlığın arkasına saklanmıştır. Ortadoğu coğrafyasında Müslüman olduğunu zannettiğimiz yöneticilerden dahi olması hiç şaşırtıcı değildir.

Bu yıkıcı akıma hizmet edenler her yerde her alanda olabiliyor. Kimi Devlet Başkanı, kimi büyük şirketlerin patronu, kimi medya baronu, kimileri de bu oluşumların son halkası. Bazıları kendini iyiden iyiye açık ediyor. Mesela evvelki yazılarımda da bahsettiğim hadsiz ve alçak michael rubin bunlardan biri. Son 1.5 yıldır tüm dünyada isminden sıkça bahsedilir oldu. Bu hadsiz şahsı medya Abd’li yazar olarak tanıtıyor.  Vatikan’a gittiğinde Hristiyan, Tel Aviv de Yahudi aslı ise dinsiz ve tüm insanlığa düşman bir vahşi. Eskiden Pentagonda önemli görevleri olan bu kişi son dönemde özgür bir yazar olarak karşımıza çıktı. Neo-Con, Evanjelist Rubin öylesine ölçüyü kaçırdı ki ağzından çıkan salya bir gölü murdar edecek nitelikte.

Birkaç gün önce yayınladığı yazısını okudum, yine tüm düşüncelerini Türkiye’nin karıştırılmasına ve zayıflatılarak yok edilmesine ayırmış.

“Türkiye'yle nasıl iyi dost oluruz değil, Türkiye'nin çöküşünü nasıl yöneteceğiz olmalıdır.” Diyerek ten başladığı yazısında “Türkiye karmaşa içerisine sürüklenme ye bir kurşun uzaklığında olabilir” gibi küstah ve alçak bir cümle kurmuş Evvel ki twitlerin den de hatırlayacağımız gibi bu kuduz sırtlan bir takım imalı mesajlar veriyor. Öyle ki ince ve çok derin anlamları olan bu cümle kafaları karıştıracak nitelikte.

Bir çok anlam çıkarılmasına kapı açacak bu sözlerden net anlaşılacak ilk şey bir suikastı haber veriyor. Kime olacak derseniz şuan gündemi pek meşgul eden ismi sık duyulan kişilerden birine olacağını tahmin ederim. Belki de bu suikastı kendilerinden bir kriptoya yaptırarak olayı devlet nezdine  çekmeyi planlıyorlar, mesela bir polise yada rütbeli bir askere.

İkinci tahminlerimden biriside 20 Şubatta’ da yazdığım yunan krizi meselesiyle alakalıydı. Arada bir cereyan oluşturulmaya çalışıldığını ifade etmiş ve bu çabayı körükleyerek sorun haline getirip, olayı savaşa dönüştürmeyi planladıklarından bahsetmiştim.

Dün ki yaşanan kışkırtıcı hareket tam da bunu net bir şekilde gözler önüne seriyor. Yunan sahil güvenlik güçlerinin bir Türk kuru yük gemisine ateş açması, amaçlarını ve kavgaya adam çekme çabalarını net bir şekilde gösteriyor. Şayet bizim sahil güvenlik ekiplerimizce karşı bir ateş açılacak olsaydı, biranda dünya gündemi oluşturulacak ve dikkatler o yöne çevrilerek bizi egede oyalayacak ve karmaşaya sürükleyeceklerdi. Nitekim korkulan olmadı.

Kuduz rubin’in ifadeleri elbette kendi öz söylemleri değil, perde arkasındakilerin sözcüsü sadece. Yapılan planların, kurulan tuzakların inceden bilinçaltına yerleştirilmesine çanak tutan bu şahsiyetsiz herif, “Onlar hileye başvurdular, Allah da onların tuzağını boşa çıkardı. Allah hileleri boşa çıkaranların en hayırlısıdır.” (Al-i İmran 54) Ayetinden bir anlam çıkaramaz. Düşman gece demez gündüz demez sadece tuzak kurmaya çalışır, Allah ise galip kılmaya murad ettiği toplulukları korur ve kurulan tuzakları bozar.

Zahirde onca saldırı, çokça düşman, yüzlerce tuzak kurulsa da ne hikmetse işin sonunda hepsi boşa çıkıyor.  Ne hikmetse dedim, lakin hikmetini bilen biliyor.

Her zaman dediğim ve her daim söyleyeceğim tek şey şu ki;

Bu ülke bu sancak altında muhafaza olunuyor ve bu sancak öyle bir sancak ki, Dünya merhameti, iyiliği ve huzuru bu ülke üzerinden bu sancak üzerinden görecek ve şahitlik edecek vesselam.

ucabbar@hotmail.com

YAZIYI PAYLAŞ!

İlk Yorum Yazan Sen Ol!

YAZARIN SON 5 YAZISI
06Ara

Son Savaş !

20Kas

The Economist’in Emoji Oyunu

08Ağs

Karanlık Dehliz

04Tem

Anlaşılamayan şey "Hikmet"

05Haz

Son Kale Düşene “Katar”