Son Kale Düşene “Katar”


Son kale düşene kadar durmaz, yılmaz ve yorulmaz küffar.

Neden Katar ?

Katara ambargo getirdi sözde Din kardeşi ve toprak komşuları ülkeler. Suud Krallığının geleneksel kılıçlı sevinç gösterileri eşliğinde karşıladıkları  Trump’ın  ziyareti sonrası bugün alınan bu karar tüm dünya ekonomisine şok etkisi yaptı.

Kurulan bu kirli tezgahta kimler kime karşı bir hamle yaptı diye soracak olsalar şüphesiz, Abd, İsrail ve İran  Türkiye ye karşı derim. İyi ama Abd tamam İsrail tamam da İran ne alaka derseniz;

İran Suudilere gölge olup tehdit görünerek onları USA nın silahlarına yönlendiren değnekçidir. Birde şirinlik yapıp Katar’a gıda yardımı göndermiş miş. Aklınca sünni kesime iyi görünmeyi hedefliyor ayrıca yardım bahanesiyle Katar’a addedilen suçu resmileştirmeye çalışıyor. Tüm batılı devletler gibi İran da bölgede tek güç olma yolunda ilerleyen Türkiye’nin önünü kesmeyi hedefliyor.

Türkiye’nin güç olma yolunda Katar’ın rolümü var ki bunu yapıyorlar ?

Evet var nasıl mı ?

Türkiye Ortadoğu’da ilk askeri üssünü inşaa ettiği yer Katar.

Rusya’nın hamlesini boşa çıkarmak için Türkiye ye LNG yi deniz yolu ile ucuza gönderen Katar.

15 Temmuz darbe girişiminde Türkiye’nin yanında olduğunu ilk açıklayan Katar.

Ve bu darbe girişiminden Suudi Arabistanın haberi vardı diyen yine Katar.

Türkiye’nin Suriye’de yürüttüğü operasyonlarda birlikte yürüdüğü ÖSO’ya finans desteği veren Katar.

Yine Türkiye’nin mültecilere kucak açtığı ve barındırdığı esnada 5 milyar dolar yardım gönderen  Katar.

Dahası çok ama bunlar kafi.

Buraya kadar birçok işte Katar

Erdoğan yolun sonuna geldi şeklinde Türkçe twit’ler atan Abd’li Hadsiz Michael Rubin, böyle sinsi bir planın işletileceğine dair önceden sinyal vermişti.  

24 Mart 2017 Sabahın erken saatlerinde “Acaba Erdoğan Katar parasıyla ödeme yapamadığı zaman gerçekte kaç kişi kendisini izleyecek” diye Türkçe twit ler atıyor tag’lara ise Qatar ve Erdoğan ekliyordu.

Türkiye’nin duruşunun ve istikametinin önüne geçemeyeceklerini bildiklerinden bu istikamete destek veren herkesi de düşman ilan edip kendi yaltakçılarına çelme taktırıyorlar.

İsrail Savunma Bakanı Liberman bugün Katar krizi İsrail için fırsat açıklaması yaptı, bundan 3 yıl öncede eski cumhurbaşkanları şimon peres terörü finansa ettikleri gerekçesiyle Türkiye ve Katar’ın cezalandırılmasını istemişti. Şimdi yapılan bu ambargolar evvelden beri planladıkları geniş çaplı ekonomik bir operasyondur. Katar’a vurulan bu darbe bize yansır mı, elbette kıyısından köşesinden derken bize de ciddi etkisi olacak.

Evvela pyd’ye silah gönderip Türkiye’yi hedefe koydular, şimdi de Katar’ı vurup finans ve işbirliğimiz üzerinden ekonomimizi hedef alıyorlar. Bunlardan ziyade birde işin diğer yönü var bu hamle ile Türkiye’nin İslam Dünyasında ki duruşuna da darbe vuruyorlar. Şayet Türkiye olarak bu ambargoyu bir şekilde yumuşatamaz, delemez yahut kaldırtamaz ve Katar’ın yanında sağlam duramazsak yansımaları misliyle olacak ve üzerimize gölge gibi çökecektir.

Biz bilmiyoruz ama onlar çok iyi biliyorlar, Son Kale Türkiye;

Ve bu kalenin her suruna, her kapısına ve kaleye direk olmaya niyetlenen her dostuna saldıracaklardır.

Son kaleyi düşürene kadar onlar yılmayacak,

Çünkü bu kale, Dünya mazlumlarının son kalesi, bu ümmetin son çaresi, İnsanlığın farkında olamadığı Kurtarıcısı TÜRKİYE.

Ama hesap edemedikleri bir şey var oda;

Bu Kale Yıkılmayacak !

ucabbar@hotmail.com

YAZIYI PAYLAŞ!

İlk Yorum Yazan Sen Ol!

YAZARIN SON 5 YAZISI
06Ara

Son Savaş !

20Kas

The Economist’in Emoji Oyunu

08Ağs

Karanlık Dehliz

04Tem

Anlaşılamayan şey "Hikmet"

05Haz

Son Kale Düşene “Katar”

saniye sonra kapatılacak. REKLAMI GEÇ
açılış reklam