Yıldızlar-Gençler Bisiklet Türkiye Birinciliği sona erdi

Farklı illerden 533 sporcunun katıldığı yarışlar sona erdi

  • 286
Yıldızlar-Gençler Bisiklet Türkiye Birinciliği sona erdi
TAKİP ET Google News ile Takip Et

Kastamonu'da, farklı illerden 533 sporcunun katılımıyla gerçekleştirilen Yıldızlar-Gençler Bisiklet Türkiye Birinciliği sona erdi.

Gençlik ve Spor Bakanlığı Spor Genel Müdürlüğü tarafından 2017-2018 eğitim-öğretim yılı okul spor faaliyetleri kapsamında organize edilen yarışlar, Türkiye genelindeki 127 ortaokul ve liseden 533 sporcunun katılımıyla gerçekleştirildi.

Sporcular, yarışlarda Doğu Çevre Yolu'ndan başlayarak Ilgaz Dağı yönünde devam eden 10 ile 30 kilometre arasında değişen beş parkurda pedal çevirdi.

Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü Şube Müdürü Engin Kaya, AA muhabirine yaptığı açıklamada, etkinlikleri güzel bir şekilde tamamladıklarını belirtti.

Kaya, "Yarışlarda herhangi bir kaza yaşanmadı. Organizasyona beklediğimizin üzerinde bir katılım gerçekleşti. Bu kadar geniş katılım beklemiyorduk. Güzel bir etkinliği daha sonlandırdık." dedi.

Yarışlarda, Gençler A kategorisinde 65, B kategorisinde 70, yıldızlar kategorisinde ise 89 takımın olmak üzere toplam 224 takım mücadele etti.