'Yolunuz Açık Olsun Diye Çalışıyoruz'

Kastamonu Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü Karla Mücadele Ekipleri, şehir merkezinde kar yağışının artmasıyla birlikte çalışmalarını hızlandırdı.

  • 534
'Yolunuz Açık Olsun Diye Çalışıyoruz'
TAKİP ET Google News ile Takip Et

Meteoroloji Genel Müdürlüğünün yaptığı yoğun kar yağışı uyarısının ardından beklenen kar şehir merkezinde hafta sonu kendisini gösterdi. Vatandaşların ulaşım konusunda mağduriyet yaşamamaları için 24 saat hazır bulunan Karla Mücadele Ekipleri, gece geç saatlere kadar kar temizleme çalışmalarını hız kesmeden sürdürdü. Kar yağışının şiddetini arttırması ile birlikte hareke geçen ekipler, şehir merkezindeki kar temizleme, küreme ve tuzlama çalışmalarına gecenin ilerleyen saatlerine ve soğuyan havaya rağmen devam etti.

Çalışmalarla ilgili olarak açıklamalarda bulunan Belediye Başkanı Tahsin Babaş; “Karla mücadele ekiplerimiz Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nün yoğun kar uyarısının ardından gerekli tüm tedbirlerini alarak hazırlıklarını tamamlamıştı. Kar yağışının gece geç saatlerde şiddetini arttırması ile birlikte ekiplerimiz hemen harekete geçerek kar temizleme çalışmalarına başladı. Gece geç saatlere kadar devam eden tuzlama ve kar temizleme çalışmaları bugün de 52 araç ve 425 personelimiz ile devam ediyor. Belediye olarak yolunuz her daim açık olsun diye çalışıyoruz” diye konuştu.

(KG)