'10 Kasım Atatürk'ü daha iyi anlama günüdür'

AK Parti Kastamonu Milletvekili Metin Çelik, 10 Kasım nedeni ile mesaj yayımladı.

  • 2385
'10 Kasım Atatürk'ü daha iyi anlama günüdür'
TAKİP ET Google News ile Takip Et

Milletvekili Çelik; "Gazi Mustafa Kemal Atatürk, istiklal mücadelesinin kazanılmasının ardından Cumhuriyet'i ilan etmiş, ardından ülkeyi muasır medeniyetler seviyesinin üzerine çıkarmak için yoğun gayret göstermiştir.

Bizler, bugün 97 yaşında olan bu esere sahip çıkmanın azmi ve gayreti içerisindeyiz. 10 Kasım 'Benim naçiz vücudum elbet bir gün toprak olacaktır. Fakat Türkiye Cumhuriyeti ilelebet payidar kalacaktır' diyen Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü hatırlama, fikirlerini ve eserlerini daha iyi anlama vesilesidir. Bugün devlet millet el ele, 100. yılı için büyük hedeflere yürüyoruz. Darbe girişimlerine, terör saldırılarına karşı milletçe kenetlenerek yolumuza devam ediyoruz. İşte bugün bir kere daha, vefatının 82. yıl dönümünde hem Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün aziz hatırasını bir kere daha hatırlayacağız hem de Cumhuriyetimizi muhafaza ve müdafaa kararlılığımızı bir kere daha tazeleyeceğiz.

Bu duygularla, ebediyete irtihalinin 82. yıldönümünde, Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere, Milli Mücadelemizin tüm kahramanlarını bir kere daha saygı, rahmet ve şükranla anıyorum."