110 yıl sonra gelen icra

Giresun'un Espiye ilçesi Güzelyurt köyünden Bekir Ağa'nın yaklaşık 110 yıl önce bankadan çektiği kredi ödenmeyince 60'ın üzerindeki vasilerinden tahsil edileceği belirtildi.

  • 965
110 yıl sonra gelen icra
TAKİP ET Google News ile Takip Et

110 yıl sonra gelen icra

Giresun’un Espiye ilçesi Güzelyurt köyünden Bekir Ağa’nın yaklaşık 110 yıl önce bankadan çektiği kredi ödenmeyince 60’ın üzerindeki vasilerinden tahsil edileceği belirtildi.

Bekir Ağa’nın üçüncü kuşak torunu olan Ömer Demir, 110 yıl sonra gelen icra karşısında ellerinde ne ev ne de toprak kaldığını söyledi. Dedesinin babası tarafından yapılan borcun bugün karşılarına çıktığını belirten Demir “Köyümüzde kadastro çalışmaları tamamlanmış tapu işlemleri yapılacaktı. Bize bir tebligat gelerek yerlerimizin hacizli olduğu ve icra yolu ile satışa çıkarıldığı belirtildi.Yaptığımız müracaatlar sonucu dedemin babası tarafından dönemin bankasına borçlanılmış. Fakat nasıl borçlanıldığı konusunda fikrimiz yok. Bildiğimiz tek şey yerimizin banka tarafından haciz edildiği ve haciz yoluyla ihaleye çıkarıldığıdır. Köyümüzün yarısı satışa çıkarıldı. Çünkü önceden Bekir Ağa’ya ait olan araziler bugün 60 haneye bölündü. Köyümüzde 60 hanenin neredeyse evleri ve arazileri satışa çıkarılmış durumdadır” dedi.