2 aylık yaralı kedi hayata tutundu

Yaralı halde bulunan 2 aylık kedi, Kastamonu Üniversitesi Veteriner Fakültesi Hayvan Hastanesinde yapılan başarılı operasyonla hayata tutundu.

  • 944
2 aylık yaralı kedi hayata tutundu

Kastamonu Üniversitesi Veteriner Fakültesi Hayvan Hastanesinde tedavi gören 2 aylık kedi yapılan başarılı operasyonla hayata tutundu.

Kastamonu Üniversitesi ile Kastamonu Belediyesi Geçici Hayvan Bakımevi arasında yapılan protokol çerçevesinde Veteriner Fakültesi Hayvan Hastanesine getirilen 2 aylık 1 kilogram ağırlığındaki dişi kedi, klinik ve radyografik muayeneside parmak kemiklerinde kırıklar tespit edildi. Acil operasyona alınan minik kedinin parmaklarındaki kırıklar başarılı bir şekilde tedavi edildi.

2 aylık yaralı kedi hayata tutundu

Hayvan Hastanesi Başhekimi Dr. Öğretim Üyesi Tarık Şafak, “Hastamız 1 kilogramlık ağırlığa sahip pediatrik bir kedi. Hekimler bebeklerin ameliyatlarında nasıl hassasiyetle çalışılırsa ekibimiz de o hassasiyette çalıştı. Üniversitemize ait hayvan hastanesinde görevli ekibimiz, kedinin parmak kemiklerinin boyutu düşünüldüğünde çok küçük bir alanda ortopedi ameliyatı gerçekleştirdi. Hastamız üzerinde kontrollerimiz devam ediyor. Ancak kritik süreç atlatıldı. Artık bu minik hastamız ayağını sağlıklı bir şekilde kullanabilecek.” dedi.