60 genç girişimci KOSGEB belgesini aldı

Kastamonu'nun Tosya ilçesinde KOSGEB Kastamonu İl Müdürlüğü ve Tosya Ticaret ve Sanayi Odası işbirliğinde yeni girişimcileri desteklemek amacıyla açılan 'Uygulamalı girişimcilik eğitimi' tamamlandı.

  • 1284
60 genç girişimci KOSGEB belgesini aldı
TAKİP ET Google News ile Takip Et

2 grupta toplam 60 kişilik girişimci adayının katıldığı uygulamalı girişimcilik eğitimi Eğitimci Demir Çulhacı tarafından verildi. Kursa katılmaya hak kazana toplam 60 yeni girişimci adayı 4 günlük uygulamalı girişimcilik eğitiminin ardından sertifikalarını alarak kuracakları işlerinde iş planını KOSGEB’e sunacaklar. İlçede açılan uygulamalı girişimcilik eğitimine toplam 130 yeni girişimci adayı başvuru yaptı. Yapılan mülakat sonucunda 60 aday KOSGEB kriterlerine göre belirlendi ve adaylar 32 saatlik eğitime katılarak belgelerini almaya hak kazandı.

KOSGEB işbirliğinde 2016 yılında 3 defa uygulamalı girişimcilik eğitimi açıldığına dikkat çeken Tosya Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Metin Ekşi; “Ülkemizde uygulamalı girişimcilik eğitimine katılan girişimci adaylarının yüzde 10 işletme kuruyor. Bu oran ilçemizde yüzde 20’nin üzerinde çıkan sonuç Tosyalı vatandaşların girişimcilik ruhundan kaynaklanıyor. Yeni girişimci adaylarımıza açacağımız kurslarla destek olmaya devam edeceğiz. Ben yeni girişimci adaylarını tebrik ediyor kuracakları işlerinin bereketli ve bol kazançlı olmasını diliyorum” dedi.

Tosya Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Metin Ekşi kursun sonunda girişimci adayları ile birlikte hatıra fotoğrafı çektirdi.