65 yaş kuralına uymayan 17 şahsa 6 bin 682 TL para cezası

Kastamonu İl Emniyet Müdürlüğü tarafından il merkezinde ve bağlı 19 ilçede eş zamanlı olarak 42 ekip ve 144 personelin katılımıyla uygulama yapıldı.

  • 654
Youtube Kanalı
Youtube Kanalı
Abone Ol
65 yaş kuralına uymayan 17 şahsa 6 bin 682 TL para cezası
TAKİP ET Google News ile Takip Et

Kastatmonu İl Emniyet Müdürlüğü personelince, Genel Asayiş ve Kamu Düzeninin devamının sağlanması, genel güvenlik ve genel sağlık açısından risk teşkil eden unsurların engellenmesi, alınan kararlar ve yayınlanan genelgeler doğrultusunda 65 yaş ve üstü vatandaşların ev dışına çıkmalarının engellenmesi ve çıkanlar hakkında gerekli işlemlerin yapılması ile suça karışmış kişilerin yakalanması, suç işleme amacındakilerin caydırılması, aranan şahıs ve araçların yakalanması ve varsa suç delillerinin ele geçirilmesi amacıyla Kastamonu il merkezinde ve bağlı 19 ilçede eş zamanlı olarak 42 ekip ve 144 personelin katılımıyla "Yol Uygulaması 2020-2" yapıldı.

Yapılan uygulamalarda; 2600 şahsın GBT sorgusu yapılırken, 311 araç kontrol edildi.

Yapılan kontroller sonucunda; Yoklama bakaya durumunda bulunan 1 şahsa gerekli tebligat, yaralama sucundan aranması bulunan 1 sahsa gerekli işlem yapıldı. Kontrol edilen 19 araca 2 bin 971 TL para cezası uygulandı ve 2 araç trafikten men edildi. 65 yaş ve üstü kuralına uymayan 17 şahsa 6 bin 682 TL para cezası uygulandı.

Ayrıca koronavirüs tedbirleri kapsamında şehiriçi ve şehirlerarası yolcu taşıyan araçlar üzerinde yeni çıkarılan ek genelge kapsamında yolcu kapasitesine, bankalarda ise sosyal mesafe kuralına uyulup uyulmadığı konusunda çalışma yapıldı. Vatandaşlara alınması gereken tedbirler konusunda bilgilendirmeler yapıldı.