80 günde 81 İli bisikletiyle gezecek

İzmir'de tercümanlık yapan Ahmet Süğlün, sevdalısı olduğu bisikletle 80 günde 81 İli dolaşmak için İzmir'den çıktığı yolun 19'uncu gününde Kastamonu'ya ulaştı.

  • 636
80 günde 81 İli bisikletiyle gezecek
TAKİP ET Google News ile Takip Et

İzmir’de tercümanlık yapan 30 yaşındaki Ahmet Süğlün, sevdalısı olduğu bisikletle 80 günde 81 İli dolaşmak için 7 Ağustos’ta İzmir’den yola çıktı. Süğlün, bisikletiyle yola çıktığı 19’uncu gününde Kastamonu’nun Hanönü ilçesine ulaştı.

“80 günde Devri Türkiye” projesi adı altında başlattığı ‘80 Günde 81 İl’ gezisi kapsamında bisikletiyle dolaşmak için 7 Ağustos’ta İzmir’den yola çıktığını belirten Ahmet Süğlün, İzmir’de tercümanlık yaptığını belirterek, Devri Türkiye turu kapsamında şuana kadar Manisa, Balıkesir, Çanakkale, Edirne, Kırklareli, Tekirdağ, İstanbul, İzmit, Yalova, Bursa, Bilecik, Sakarya, Düzce, Bolu, Zonguldak, Bartın ve Karabük illerini geçerek Kastamonu’ya kadar ulaştığını kaydetti.

Günde ortalama 150 kilometre pedal çevirdiğini ifade eden Süğlün, şimdiye kadar bin 780 kilometre yol kat ettiğini belirtti.

Kastamonu’nun Hanönü ilçesinde bir süre mola veren Süğlün, Sinop, Samsun, Ordu, Trabzon sahil yolunu takip ederek turunu tamamlamak istediğini kaydetti.

Konaklama için destek bekliyor

Yolculuğun masraflarını kendi imkânlarıyla ve bazı küçük çaplı sponsorların destekleriyle karşıladığını anlatan Ahmet Süğlün, gittiği yerlerdeki bisiklet kulüplerinin konaklama konusunda destek olduğunu ancak bazı illerde hiç tanıdığı olmadığından konaklama sponsoruna ihtiyaç duyduğunu ve bunu da birkaç gün öncesinden Facebook’taki "Bisikletname" adlı sayfasından duyurduğunu açıkladı.

Yolculuğunu anbean görüntülüyor

7 Ağustos’ta İzmir’den yola çıkan Ahmet Süğlün, belirlediği rotayı takip ederek 80 ilde bütün Türkiye’yi dolaşacak. Yolculuğunun her anını kaskının üzerindeki kamera aracılığıyla kendi internet sitesinden yayınlayan Süğlün, yolculuk boyunca uğradığı her yerde yeni insanlarla tanıştığını ve onlarla hatıra fotoğrafları çektirerek kendisine yardımcı olanları internet sitesinden yayınladığı teşekkür mesajıyla onurlandığını ifade etti.