AK Parti'nin Kastamonu adayı açıklandı

31 Mart'ta yapılacak yerel seçimlerde AK Parti'nin Kastamonu adayı belli oldu.

  • 3711
AK Parti'nin Kastamonu adayı açıklandı

Cumhurbaşkanı, AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, Haliç Kongre Merkezi'nde 26 ilin belediye başkan adayını açıkladı.

Erdoğan, Kastamonu için bir önceki dönem Belediye Başkanı Tahsin Babaş'ı bir kez daha AK Parti'nin adayı olarak açıkladı.

Tahsin Babaş, AK Parti Kastamonu aday adayları dışından açıklanan bir isim oldu. Kastamonu'da 5 kişi aday adaylığı için başvurmuştu.

11 büyükşehir ve 15 ilin belediye başkan adaylarını açıklayan Cumhurbaşkanı Erdoğan, geriye kalan adayları ise 15 Ocak’taki programda duyuracak. Ayrıca, ilçe belediye başkan adayları da 15 Ocak’tan sonra belli olacak.

Tahsin Babaş Kimdir?

1967 yılında Kastamonu'da doğdu. İlk, orta ve lise eğitimini Kastamonu'da tamamladı. Anadolu Üniversitesi İktisat Fakültesi Kamu Yönetimi Bölümü'nden mezun oldu. Kastamonu Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi Programı'nı da bitirdi.

Kastamonu Belediyesinde 1989 yılında memuriyete başladı. Çeşitli görevlerde bulunduktan sonra 2013 yılına kadar Kastamonu Belediyesi Su ve Kanalizasyon İşleri ile Fen İşleri Müdürlüğü görevlerini yürüttü.

2014 yılında yapılan yerel seçimlerde AK Parti'nin adayı olarak Kastamonu Belediye Başkanlığına seçildi. Belediye başkanlığı döneminde hayata geçirdiği projelerle çeşitli alanlarda ödüller aldı.

Evli ve 1 çocuk babasıdır.