Ak Parti Tosya Olağan Kongresi

Tosya ilçesinde AK Parti 5. Olağan Kongresi yapıldı.

  • 660
Ak Parti Tosya Olağan Kongresi
TAKİP ET Google News ile Takip Et

Kastamonu’nun Tosya ilçesinde yapılan AK Parti 5. Olağan Kongresinde, Metin Ekşi ilçe başkanı seçildi.

Mehmet Erkaragülle Kapalı Spor Salonunda yapılan kongreye AK Parti Kastamonu Milletvekili Mustafa Gökhan Gülşen, Kastamonu Belediye Başkanı Tahsin Babaş, İl Genel Meclisi Başkanı Mehmet Kayıkçı, AK Parti Kastamonu İl Başkanı Av. Metin Çelik, Tosya Belediye Başkanı Kazım Şahin, AK parti Tosya İlçe Başkanı Naci Küçükmorkoç, ilçe belediye başkanları, ilçe başkanları, parti yönetim kurulu üyeleri, delegeler, partililer ve vatandaşlar katıldı. Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı okunmasının ardından açılış konuşmasını Tosya Belediye Başkanı Kazım Şahin yaptı. Belediye başkanı Kazım Şahin konuşmasında; “30 Mart seçimlerinde, Cumhurbaşkanlığı seçiminde, sizin partiniz, sizin adamınız, milletin adamının arkasında dimdik durdunuz, milletin adamına sahip çıktınız sağ olun var olun” dedi. Kamu ve belediye yatırımlarından bahseden Kazım Şahin, ”En büyük yatırımlar Tosya'ya AK Parti döneminde yapıldı. İlçemize kavşak yapılıyor ve toplam maliyeti 25 milyon. Kavşakla birlikte ilçemiz Kastamonu üzerinden İnebolu Limanı’na ulaşacak ve dünya ticaret bağlantısı İnebolu Limanı üzerinden sağlanacak. İlçemizin ihracatta önü açılacak. Bu ve bunun gibi ilçemizde hayati önem taşıyan çok sayıda proje var, bazıları hayata geçirildi bazılarının da inşaatı devam ediyor” diye konuştu. 

TAHSİN BABAŞ: "HALKIMIZIN YANINDA OLMAYA DEVAM EDECEĞİZ"

Kastamonu Belediye Başkanı Tahsin Babaş da konuşmasında; “Türkiye’nin son günlerde geldiği durum çok önemlidir. Bunun idrakindeyiz ve idrakinde olmaya da devam ediyoruz. Ak parti Türkiye ile Türk milletinin hür sesidir ve bu sesin sahibi yine onurlu dik duruşlu liderimiz Cumhurbaşkanımız büyüğümüz Sayın Recep Tayyip Erdoğan’dır.Biz hizmet etmenin yanında halkı da hoşnut etmenin de önemli olduğunu düşünüyoruz. Teşkilatlarımız da bunu hem söylüyor hem de uyguluyor. Bakın ne yaparsanız yapın eğer halkın gönlünü hoş edemezseniz yine bir şey yapmış sayılmazsınız. Değerli liderimiz her zaman bunu her yerde uygulamıştır. Bunun içinde bizler hem hizmet ediyoruz, etmeye devam edeceğiz hem de halkımızın yanında olup halkımızı hoşnut etmeye devam edeceğiz” şeklinde konuştu. 

20. kongreyi yaparak, ilçe kongrelerini sonlandırdıklarını ifade eden AK Parti Kastamonu İl Başkanı Metin Çelik ise, "İnşallah Sayın Başbakanımızın katılımıyla il kongremizi de yapacağız. Bizim davamız hak davası, bu ülkeyi daha ileriye götürme davası. Bizim davamız mazlumların davası. Bizim davamız sadece Türkiye değil, dünyanın bütün mazlumlarının davası.Yapılanları görüyorsunuz, ekonomi şaha kalktı, sağlıkta çok ciddi değişim dönüşüm sağlandı. Ulaşımda büyük mesafeler kat ettik. Ne zaman Türkiye atılım yapsa hiç kimseye muhtaç olmayacağı için önü kesilmiş şimdide kesilmek isteniyor.2015 seçimleri Türkiye için çok önemli. Anayasayı değiştirmek için 367 milletvekiline ihtiyacımız var ama 330 milletvekili olduğunda referanduma halka gitme imkanımız var. 330 milletvekiliyle yapacağımız Anayasayı bu millete götürdüğümüz zaman hayır diyeceğini düşünmüyoruz” dedi.

MUSTAFA GÜLŞEN: "MİLLİ GELİR 800 MİLYAR DOLAR"

AK Parti Tosya 5. Olağan Genel Kongresinde Konuşan Kastamonu Milletvekili Mustafa Gökhan Gülşen de, "Sayın Cumhurbaşkanımız bu yola çıkarken, 'Hiçbir şey eskisi gibi olmayacak' demişti. Türkiye’de yeni bir kaynak bulunmadı. Yerden petrol fışkırmadı, çok büyük altın rezervleri bulunmadı. Peki nasıl oldu bu? İşin aslı emanet ehil ellere teslim edildi. Millet emaneti Recep Tayyip Erdoğan’a teslim etti. AK Parti kadrolarına ehil gruplara emin ellere teslim etti. Ekonomi nereden alınıp nereye getirildi. Türkiye’nin milli geliri 230 milyar dolardan, şu anda 800 milyar dolar üzerinde. Kişi başına düşen milli gelir 10 bin dolar üzerine çıkmış. Türkiye kabuk değiştirdi. Türkiye değişti görüyoruz ki Kastamonu da değişti, Tosya da değişti. Kastamonu da, Tosya da, Taşköprü de, Pınarbaşı da, hiçbir şey eskisi gibi değil. Türkiye de ne varsa eğitim alanında sağlık alanında yatırımlar anlamında bu dönemde çok büyük atılımlar çok büyük hizmetler yapıldı” şeklinde konuştu. Milletvekili Mustafa Gökhan Gülşen 2015 seçimlerinde Tosya’dan yüzde 80 oy beklediklerini ifade etti. 

Konuşmaların ardından tekrar aday olmayan İlçe Başkanı Naci Küçükmorkoç’a, Milletvekili Mustafa Gökhan Gülşen ve AK Parti Kastamonu Gençlik Kolları Başkanı Sinan Zeybek tarafından teşekkür plaketi verildi. Partinin gelir gider hesapları, 2015 yılı bütçesi de okunarak ibra edildi. İlçe yönetim kurulu adayları adına konuşma yapan Ali Sütçü adayları takdim etti. Salondan büyük alkış alan adaylar kenetlenerek birlik beraberlik mesajı verdi. Başkan Adayı Metin Ekşi’nin tek liste halinde girdiği seçimde 420 delegeden 330’u oy kullandı.

SEDAT AĞACIKOĞLU (İHA)