Altı ayda 43 kilo verdi

Doğumdan sonra aldığı kilolardan şikayetçi olan Cennet Çakın, altı ayda 43 kilo vererek büyük bir başarıya imza attı.

  • 944
Altı ayda 43 kilo verdi
TAKİP ET Google News ile Takip Et

Hamilelik sürecinde 110 kiloya çıkan Cennet Çakın, komşusunun tavsiyesi ve eşinin desteğiyle İzmir Halk Sağlığı Müdürlüğüne bağlı Menderes Toplum Sağlığı Obezite Danışma Birimine başvurdu. Ölçümleri alınan ve kan tahlilleri yapılan 26 yaşındaki Çakın, doktor kontrolünde sağlıklı beslenme ve fizik aktivite önerileri verilerek takibe alındı. Altı aylık süreçte 43 kilo vererek büyük bir başarıya imza atan genç kadının beden kitle indeksi de 39’dan 25’e, yani normal sınırlara geldi.

Yeni yaşamına beslenme alışkanlıklarındaki hataları düzelterek ve hayatına hareket katarak başlayan Cennet Çakın, Obezite Danışma Birimi’ne başvurmadan önce kahvaltı etmediğini, “zayıflayabilirim” düşüncesiyle günde sadece iki öğün yediğini söyledi.

Sağlıklı kilosuna ulaşan Çakın; “Başarımın sırı dengeli ve sağlıklı beslenme, bol su içmek ve hareket hareket hareket. Şimdi kilolu yaşadığım sekiz yıla üzülüyorum” dedi.

Sekiz yaşında bir kız çocuk annesi olan genç kadın, zayıfladıktan sonra hayatının tamamen değiştiğini, evdeki beslenme alışkanlıklarını ailesiyle birlikte uyguladığını da dile getirdi.