Ameliyatkolik Adam, 200 Kez Ameliyat Oldu

Adıyaman'da bir vatandaş tam 200 kez açık ve kapalı ameliyat oldu.

  • 536
Ameliyatkolik Adam, 200 Kez Ameliyat Oldu
TAKİP ET Google News ile Takip Et


Adıyaman’da bir vatandaş tam 200 kez açık ve kapalı ameliyat oldu.

Adıyaman’da 53 yaşındaki Hasan Taşkın adlı vatandaş 9 yaşından beri ameliyat masasına yatıyor. Bugüne kadar 200 kez açık ve kapalı ameliyat olan Hasan Taşkın’a ‘ameliyatkolik adam’ unvanı takıldı.

9 yaşında iken mesaneden olan Hasan Taşkın, son ameliyatını ise 8 ay önce üretra darlı nedeniyle oldu. Hayatı boyunca ortalama 3 ayda bir ameliyat olan Hasan Demir bugüne kadar 1 kez böbrek yetmezliği, 1 kez prostat ve 12 kez ise mesane ameliyatı oldu. 14 kez açık olmak üzere toplam 200 ameliyat olan Hasan Taşkın, sağlık durumu nedeniyle ağır işlerde çalışamıyor. Adıyaman, Malatya, Gaziantep, Adana ve Kahramanmaraş gibi illerde ameliyatlar olan Hasan Taşkın malülen emekli oldu.

Hasan Taşkın, “1962 doğumluyum ve 9 yaşımda ameliyat oldum. 9 yaşımdan beri sürekli ameliyat oluyorum. Ameliyat arası ve en fazla 100 gün sürüyor. Sadece son ameliyatım 8 ay sürdü. İlk ameliyatım mesane, sonra böbrek ameliyatı oldum. Böbrekte taş var dediler ve bu böbrek çalışmıyor. Daha sonra üretra darlığı meydana çıktı. Sayısın tam olarak bilmiyorum ama 200’ü aşkın bir ameliyat geçirdim. Senede 5-6 sefer üretra darlığından ameliyat oluyorum ve hala devam ediyor. Çeşitli illerde bu ameliyatları oldum. 14 sefer açık ameliyat oldum. Üretra ameliyatını kapalı oluyorum. Allaha şükürler olsun devlet baba bize emekli maaşı veriyor. Çok şükür geçimimi öyle sağlıyorum” dedi.

(İHA)