Anadolu Vakfı eğitimleri ile 5 ilde

Anadolu Vakfı 'Değerli Öğretmenim Programı', 'Eğitimde Yaratıcılık ve Oyun Tasarımı' eğitimi ile 5 ilde.

  • 2574
Anadolu Vakfı eğitimleri ile 5 ilde
TAKİP ET Google News ile Takip Et

Öğretmenlerin, değişen koşullar karşısında bilgi, beceri ve yetkinliklerini arttırmayı ve bu sayede gelecek nesillere eğitim ile dokunarak ülkemizin yeteneklerinin gelişimine destek olmayı amaçlayan “Değerli Öğretmenim Programı” devam ediyor.

Anadolu Vakfı program kapsamında, 5 Mayıs’ta aynı anda düzenlenen “Eğitimde Yaratıcılık ve Oyun Tasarımı” eğitimi ile Afyonkarahisar, Adana, Kastamonu, Hakkari ve Artvin’deki öğretmen ve idarecilerle buluşuyor.

"Değerli Öğretmenim Programı" ile eğitim ve seminer faaliyetlerini sürdüren Anadolu Vakfı, artan ve sürekli geliştirilen eğitim çeşitleri ve güçlü eğitmen kadrosu ile hem gençlerin hem de öğretmenlerin geleceğine katkı sağlıyor. Pandemi sürecinde programı çevrimiçi platformlara taşıyan Anadolu Vakfı, bu sayede eğitimleri kesintisiz olarak sürdürüyor. 55 ile ulaşan projede 5 Mayıs’ta Afyonkarahisar, Adana, Kastamonu, Hakkari ile Artvin’deki öğretmen ve idarecilerle buluşuluyor. Program kapsamında 5 ilde aynı anda “Eğitimde Yaratıcılık ve Oyun Tasarımı” eğitimi düzenleniyor.

2023 Eğitim Vizyonu doğrultusunda hazırlandı

Milli Eğitim Bakanlığı’nın 2023 Eğitim Vizyonu doğrultusunda hazırlanan Anadolu Vakfı "Değerli Öğretmenim Programı", gelecek nesillere eğitim ile dokunmayı ve ülkemizin yeteneklerinin gelişimine destek olmayı amaçlıyor. Eğitim programlarına Türkiye’nin dört bir yanındaki öğretmenlerin yanı sıra eğitim alanında görev yapan yönetici, okul idare ekipleri de katılıyor. 2013 yılından bu yana 170 bine yakın öğretmene ulaşan program, toplumu geleceğe taşıyacak değerli öğretmenlerin; sürekli değişen dünya ve koşullar karşısında fark yaratabilen, araştıran, sorgulayan profesyoneller olarak bilgi, beceri ve yetkinliklerini arttırmayı hedefliyor.

İl Milli Eğitim Müdürlükleri iş birliği ile yürütülüyor

Anadolu Vakfı’nın sürdürmekte olduğu “Değerli Öğretmenim Programı” 'Kendini Geliştir', 'İşini Geliştir' ve 'Öğrencini Geliştir' olarak üç ayrı modülden oluşuyor. 'Kendini Geliştir' modülünde; iletişim dilinin ve şeklinin yeniden tasarlanmasına destek olunuyor, olaylara dışarıdan bakma, motivasyon, dayanıklılık, esneklik, ikna etme, stres yönetimi, etkin iletişim becerilerini artırmaya yönelik yaklaşımlara yer veriliyor. 'İşini Geliştir' modülünde; iş dünyasının öncelikleri gözetilerek değişen dünya koşullarına uyum sağlayacak uygulamaların hayata geçirilmesine destek olmak hedefleniyor. Problemleri çözme, farkındalık ile güçlü ilişkiler inşa ederek büyük resmi görme, yaratıcı düşünme ve sonuç odaklı olma konularına değiniliyor. 'Öğrencilerini Geliştir modülünde'; dijitalleşen dünyada farklı bakış açıları ile düşünmenin yöntemleri anlatılıyor. Vizyoner bakış açısı ile yönetim yetkinlikleri geliştiriliyor, girişimcilik ekosistemi eğitimleri ile geleceğe dokunuluyor. Öğrencilere koçluk yapma, kaygılarını yönetme, geri bildirim verme, kuşaklarını anlama, takım olma, sürdürebilirlik, çeşitlilik ve dahil etme gibi konuda eğitimler veriliyor. Değerli Öğretmenim projesi kapsamında verilen eğitimler İl Milli Eğitim Müdürlükleri iş birliği ile uzaktan erişim aracı olan Zoom uygulaması üzerinden devam ediyor.