Ankara'ya sınava giden iki kuzen, otobüs kazasında öldüler

Kastamonu'dan Ankara'ya sınava girmek için giden iki kuzen, Ankara Kalecik'teki yolcu otobüsü kazasında hayatlarını kaybetti.

  • 14863
Ankara'ya sınava giden iki kuzen, otobüs kazasında öldüler
TAKİP ET Google News ile Takip Et

Edinilen bilgiye göre, Kastamonu’nun Küre ilçesinde ikamet eden ve 2013 yılında Kastamonu Üniversitesi İnsan Kaynakları Bölümünden mezun olan İlknur Bideci, Ankara’da bir sınava katılmak için Ankara Gazi Üniversitesi Sınıf Öğretmenliği bölümünden geçtiğimiz yıl mezun olan kuzeni Öznur Bideci’den yardım istedi. Ankara’yı bilmediği için kuzeni Öznur Bideci ile Ankara’ya gitmeye karar veren İlknur Bideci, yolcu otobüsünde aynı koltuğa yan yana bindiler. Yolcu otobüsünün kaza yapması sonucu kuzen olan Öznur Bideci ile kuzeni İlknur Bideci, hayatlarını kaybetti.

“Öğretmenliği kazandı, atama bekliyordu”

Ankara Gazi Üniversitesi Sınıf Öğretmenliğinden geçtiğimiz yıl mezun olan Öznur Bideci’nin, girdiği sınavı kazandığı ve bir yıla yakındır da atama beklediği öğrenildi.

Atama bekleyen Öznur Bideci’nin, Kastamonu’nun merkeze bağlı Kıyık Köyünde Cami İmam Hatibi olan babası Burhan Bideci’den, “Baba senin bir yıl daha ekmeğini yiyeceğim. Bana hakkını helal et, yakında atamam olacak” dediği öğrenildi.

Öte yandan, Kastamonu Üniversitesi İnsan Kaynakları Bölümünden 2013 yılında mezun olan İlknur Bideci’nin de iş aradığı ve bu yüzden Ankara’ya bir sınava katılmak üzere yolcu otobüsüne bindiği, Ankara’yı da bilmediği için kuzenini yanında götürdüğü belirtildi.

İlknur Bideci ve Öznur Bideci’nin cenazeleri, Ankara Adli Tıp Kurumundan alınarak Kastamonu Devlet Hastanesi’nin morguna getirildi. Morgun önünde bekleyen kuzenlerin yakınları, gözyaşlarını tutamadı.