Araç'ta mezarlık bilgi sistemi oluşturuldu

Araç Belediye Başkanlığı tarafından mezarlık bilgi sistemi oluşturuldu.

  • 1145
Araç'ta mezarlık bilgi sistemi oluşturuldu

Araç Belediye Başkanlığı tarafından, vefat eden vatandaşların mezar konumunun yakınları tarafından sorgulanabildiği mezarlık bilgi sistemi oluşturuldu.

Hem gurbette ki hem de ilçe merkezinde ki vatandaşların, vefat eden yakınlarının mezarlık yerini öğrenebilmesi için oluşturulan mezarlık bilgi sistemine, Araç Belediyesi resmi internet sitesinden giriş yapıldıktan sonra, vefat eden kişinin isim ve soy ismi yazılarak, mezarlık yeri fotoğraflı şekilde görülebilecek.

Araç Belediye Başkanı Satılmış Sarıkaya, il dışındaki ve ilçedeki vatandaşların yakınlarının mezar yerlerini görebileceğini ifade ederek, "İnsan odaklı hizmet anlayışımız gereği hem ahirete irtihal etmiş olan yakınlarımıza vefa borcumuzu yerine getirmek, hem de değerli ziyaretçilerimizin yakınlarının mezarlık bilgilerini öğrenebilmeleri için bu sistemi oluşturduk. Mezarlık Bilgi Sistemimizde Belediye Mezarlığı, Yukarıaraç Mezarlığı, Aşağıaraç Mezarlığı ve Mesudiye Mezarlığımızda bulunan mezarlarımızı bilgi sistemimize yükledik. Vatandaşlarımız, resmi internet sayfamızdan yakınlarının mezarlarını görebilecekler. Mezarlıkta isimleri silinmiş yıpranmış aile bilgileri kaybolmuş olan vatandaşlarımızın mezar bilgilerini Belediyemize bildirdiklerinde kayıt altına alabiliriz." diye konuştu.

Araç'ta mezarlık bilgi sistemi oluşturuldu