Aralarında eski genel sekreter ve hakim de bulunuyor

Kastamonu merkezli 5 ilde kamu kurum ve kuruluşlarının zararına suç işleyen şahıslara yönelik operasyon düzenlendi. Aralarında eski genel sekreter ve hakim de bulunuyor.

  • 2753
Aralarında eski genel sekreter ve hakim de bulunuyor

Kastamonu merkezli 5 ilde kamu kurum ve kuruluşlarının zararına suç işledikleri belirlenen şahıslara yönelik düzenlenen operasyonda gözaltına alınan 32 şüpheliden 24'ü adliyeye sevk edildi.

Şüpheliler arasında eski hakim ve eski il özel idaresi genel sekreteri ile iş adamlarının da bulunduğu öğrenildi.

Kastamonu Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yürütülen soruşturma çerçevesinde Kastamonu İl Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele (KOM) Şube Müdürlüğü ekiplerince yapılan çalışmalar neticesinde, kamu kurum ve kuruluşlarının zararına dolandırıcılık, rüşvet, resmi belgede sahtecilik, ihaleye fesat karıştırma ve görevi kötüye kullanma suçlarını işleyen 32 şüpheli şahsın kimlikleri tespit edildi.

Aralarında eski genel sekreter ve hakim de bulunuyor

Haklarında gözaltı kararı verilen 32 şüpheli şahsın yakalanmasına yönelik Kastamonu merkezli Ankara, Çankırı, Zonguldak ve Isparta’da eş zamanlı operasyonlar düzenlendi.

Gerçekleştirilen operasyonda 32 şüpheli şahıs polis ekiplerince gözaltına alındı.

Farklı illerde gözaltına alınan şüpheli şahıslar, Kastamonu’ya getirildi.

Kastamonu’da emniyetteki işlemleri tamamlanan ve ifadesi alınan 8 şüpheli serbest bırakılırken, 24 şüpheli adliyeye sevk edildi.

Adliyeye sevk edilen şüpheliler arasında özel idare çalışanlarının yanı sıra, eski hakim A.M. ile Kastamonu İl Özel İdaresi eski genel sekreteri T.Z.K. ve Kastamonu’nun önde gelen iş adamlarının da olduğu öğrenildi.