Arpacıoğlu, KATSO adaylığını açıkladı

İş insanı Salim Arpacıoğlu, Kastamonu Ticaret ve Sanayi Odası yönetimine ekibiyle birlikte talip olduklarını açıkladı.

  • 2037
Arpacıoğlu, KATSO adaylığını açıkladı

İş insanı Salim Arpacıoğlu öncülüğünde toplanan ekip, düzenlenen basın toplantısıyla Kastamonu Ticaret ve Sanayi Odası yönetimine talip olduklarını açıkladı.

Şu anki mevcut meclis üyesi olan Salim Arpacıoğlu, Numan Ovalıoğlu, Ferhat Ülger, Mehdi Yenikomşuoğlu, Burak İzbeli, Atilla Yamakoğlu, Recep Mor, Bülent Çetin toplantıda yer aldı.

Toplantıya, Özhan Aslan, Fuat Küçük, Metin Ünal, Ahmet Cevdet Uyanık, Hakan Aydoğan, Murat Mahmutoğlu, Ertuğrul Pattabanoğlu, Nedim Odabaşı, Ayhan Bayram, İhsan Mert Yanık, Adem Bodur, Kemal Ünlü, Mustafa Kavlakoğu, Feza Tiryaki, Onur İhsan Bahçecioğlu, Özkan Gürkaynaklar, Hakan Sarıkaya, Uğur Şahin, Ahmet Yıldırım, Timur Sabırlar,  Sedat Özcan Özdemir gibi iş insanları katılanlar arasındaydı.

Gençlik Kollarında ve odanın diğer organlarında görev alacak birçok isim de basın açıklamasında yer aldı.

Arpacıoğlu, KATSO adaylığını açıkladı

"Oda yönetimine talibiz"

Kastamonu Ticaret ve Sanayi Odası yönetimi tarafından 8 Ekim Cumartesi günü yapılmak üzere seçim kararı alındığını belirten Salim Arpacıoğlu, "Mevcut yönetimle, birlik ve beraberlik girişimlerimizin sonuçsuz kaldığını deneyimlemiş bulunmaktayız. Bu sebeple şehrimiz iş insanlarından oluşan, odamız menfaati için çalışabilecek, bilgi ve tecrübesine inandığımız ekibimizle birlikte tüm meslek komiteleri ve oda meclis üyeliklerine aday olduğumuzu bildirmek istiyoruz. Ticaret ve Sanayi Odaları’nın köklü ve önemli sivil toplum kuruluşları olduğunun bilincindeyiz. Şehrin gelişimiyle ticaret ve sanayi odalarının ayrı tutulamayacağının farkındayız. Ticaret ve sanayi odalarının başta üyelerine ve bulunduğu şehre karşı sorumluluklarının idrakindeyiz. Arkadaşlık, akrabalık-iş ilişkileri ile bireysel çıkarlar gözetmeksizin, üyelerimizin tamamının çıkarlarını önceleyen bir anlayışla, odamıza katkı sunacak, geniş tabanlı dinamik bir listeyle Kastamonu Ticaret ve Sanayi Odası yönetimine talibiz. Nasip olur da göreve gelirsek üyelerimizin, odamızın, şehrimizin zararına gördüğümüz durumlarda; gür bir şekilde sesimizi duyuracağımızın bilinmesini istiyoruz. Güdümlü ve uygulayan anlayışla değil taleplerini kazanacak bir anlayışla, hareket edeceğiz. Şehrimiz yetkisiyle yaptırılabilecek işlerin, ‘şehrimiz ekonomisine kalıcı katkı sunacak şekilde değerlendirilmesi’ gayretinde olacağız. Odamızın vizyonunu ve prestijini yansıtacak, şehrimizin eksiklerini tamamlayacak yeni bir oda binası yapacağız. Odamızın her ay yapılan olağan Meclis toplantısına siyasetçilerimizi ve bürokratlarımızı davet ederek sektördeki talep ve önerilerimizi doğrudan ileteceğiz. Şehrimiz iş alanlarını geliştirmek önceliklerimiz arasında olacak. Üyemizin rekabet gücünü artırabilmek için yeni gelişmelere karşı bilinçli, hazırlıklı ve güçlü olacağız." dedi.

"Devlet teşvikleri konusunda katkı sağlama gayretinde olacağız"

Arpacıoğlu, "Odamız tüm kurum ve kuruluşların komisyonlarında önceki dönemlerde olduğu gibi yeniden yer alacaktır, Meclis ve komite Üyelerimize alanlarına uygun komisyonlarda görev dağılımı yapılacaktır. Meclis, komite, Gençlik Kolları ve Kadın Kolları gibi tüm organlarımızın, çalışması ile edindiği güncel bilgiler doğrultusunda, daha yararlı çalışmalar gerçekleştirme çabasında olacağız. Üyelerimizin KGF gibi örneklendireceğimiz kredilerden daha doğru bir şekilde faydalanabilmesi için mücadele edeceğiz. Odamız bünyesinde profesyonel danışman desteği vererek, her türlü devlet teşvikleri konularında üyelerimize katkı sağlama gayretinde olacağız. Dolayısıyla üyelerimizin ödedikleri aidatları karşılıksız bırakmayacağız." diye konuştu.

"Projelerimizi dönemimizde tamamlama noktasında kararlıyız"

İş insanı Salim Arpacıoğlu, "Ortağı olduğumuz Teknokent ile odamız arasındaki işbirliğini güçlendireceğiz. Odamız bünyesine veya sözleşmeli olarak, tüm üyelerimizin acil durumlarda, en hızlı şekilde yararlanabileceği donanımlı ambulans ve cenaze nakil aracı kazandıracağımızın bilinmesini istiyoruz.

Son olarak; yaşadığı kente daha duyarlı, daha faydalı, şehrini tanıyan ve eksiklerini tamamlama noktasında irade koyan, üyesine katkı sunan, iş alanlarını genişleten ve geliştiren, güçlü-bağımsız-özgür-vizyoner-kararlı bir yönetim taahhüt ediyoruz.

Bu noktada üyelerimize de büyük sorumluluklar düşüyor. Öncelikle, üyelerimizin, demokratik olarak yapılmasını beklediğimiz oda seçimlerine kayıtsız kalmamasını talep ediyoruz. Sonrasında ise görev vereceği Meclis üyelerine bireysel yakınlıktan öte, daha yararlı olabilme potansiyeline bakılmasını umuyoruz. Bu minvalde odamızın ve şehrimizin vasisi olabilecek, şahsi davranışlardan kaçınan ve meclisinden ortak akılla alacağı kararlar ile hareket edebilecek bir yönetim olacağımızın taahhüdünü veriyoruz.

Kısa, orta, uzun vadede yapacaklarımıza hazırlıklıyız. Projelerimizi dönemimizde tamamlama noktasında kararlıyız. Odamızı yönetme konusunda tecrübeli, istekli, arzulu ve heyecanlı olduğumuzu bildirerek, 8 Ekim Cumartesi günü yapılacak olan Kastamonu Ticaret ve Sanayi Odası seçimimize tüm üyelerimizi davet ediyoruz. Ve seçimin başta üyelerimize, odamıza, şehrimize, hayırlı olmasını diliyor. Sevgi ve saygılarımı sunuyorum."