'Atatürk, Kastamonu'ya önem vermiştir'

Kastamonu Belediye Başkanı Galip Vidinlioğlu, Atatürk'ün Kastamonu'ya Gelişi, Şapka ve Kıyafet İnkılabı'nın yıl dönümü nedeniyle mesaj yayımladı.

  • 909
'Atatürk, Kastamonu'ya önem vermiştir'

Başkan Vidinlioğlu; "İlçelerimizde yaşanan yüzyılın en acı sel felaketi dolayısıyla zor günlerden geçiyoruz. Bu zor günleri milli birlik ve beraberliğimiz sayesinde atlatacağız. Yaşanan afette hayatlarını kaybeden kardeşlerime Cenab-ı Hak’tan rahmet, yaralılarımıza acil şifalar diliyorum. Rabbim milletimize bir daha böyle acılar göstermesin.

Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ilimizi onurlandırmasının ve toplumsal kalkınma hedefiyle gerçekleştirdiği Şapka ve Kıyafet İnkılabı’nın 96’ncı yıl dönümünü en kalbi duygularımla kutluyorum.

İstiklal’in atar damarı olan memleketimizde ilan edilen Şapka ve Kıyafet İnkılabı, ülkemizin muasır medeniyetler seviyesine ulaşma hedefinin en önemli adımlarından biridir.

Mesele sadece kılık kıyafet inkılabı değildir; ekonomi, eğitim, bilim, kültür ve sanat alanında güçlü bir Türkiye oluşturmaktır. 
Bu denli önemli bir inkılabın ilimizde yapılması ise Atatürk’ün Kastamonu’ya verdiği önemin ve ilimize olan inancının açıkça göstergesidir.

Bu duygu ve düşünceler içerisinde Başkomutanımız Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü, silah arkadaşlarını ve toprağı vatan yapan kahramanlarımızı saygı, özlem ve rahmetle anıyorum. Gazilerimizi minnetle ve şükranla yad ediyorum.

Cumhuriyet’in temeline en sağlam harcı atan ecdadın torunu olmaktan gurur duyuyor, hemşehrilerime saygılarımı sunuyorum. 
Ne Mutlu Türk’üm diyene…"