Avrupa Enduro Şampiyonasına Geri Sayım Başladı

Kastamonu'nun Azdavay ilçesi 15-17 Mayıs tarihlerinde Doğu Avrupa Enduro Şampiyonası'na ilk kez ev sahipliği yapacak.

  • 610
Avrupa Enduro Şampiyonasına Geri Sayım Başladı
TAKİP ET Google News ile Takip Et


Türkiye Motosiklet Federasyonu, Kastamonu Valiliği ve Azdavay Belediyesi’nin düzenlediği, Sancaktepe Motosiklet Kulübü’nün organize ettiği, Doğu Avrupa ve Türkiye Enduro Şampiyonaları'nın ikinci ayak yarışları 15 ve 17 Mayıs 2015 tarihlerinde Kastamonu’nun Azdavay ilçesindeki Suğla Yaylası'nda gerçekleştirilecek. Seyir keyfi yüksek ve çok çekişmeli olacak yarışlara, Bulgaristan, Romanya, Sırbistan, Makedonya, Moldova, Yunanistan, Arnavutluk, İran, Karadağ ve Avrupa’nın çeşitli ülkelerinden gelecek sporcular yarışseverlere unutulmaz bir hafta sonu yaşatacak.

Doğu Avrupa Enduro Şampiyonası için Kastamonu Valiliği ile Azdavay Belediyesi tarafından hazırlanan dünya standartlarına sahip yarış parkuruna bir kilometrelik kros test etabı da eklendi. Tarihinde ilk defa böyle bir yarışa ev sahipliği yapacak Azdavay, her yıl yenisi düzenlenecek yarışlarla daha çok enduroseveri bölgeye çekecek. Doğu Avrupa Enduro Şampiyonası Kastamonu yarışında E1A, E2A, E3A, E1B, E2B, E3B sınıflarındaki yarışmacılar 37,5 kilometrelik parkurda (Ara ve Test Etapları dahil) dört tur atacak. (150 Kilometre) Junior (EG), EC, Veteran sınıfları 2 tur ve Women (Bayanlar) sınıfı da 1 tur ile yarışı tamamlayacak.

15 Mayıs Cuma günü teknik kontrollerle start alacak şampiyonalarda Türkiye Şampiyonası’nın Enduro C sınıfının sıralama yarışı aynı gün yapılacak. 16 Mayıs Cumartesi günü Enduro C sınıfının yarışı saat 10.00’da start alacak. Diğer sınıfların sıralama yarışları ise cumartesi günü Suğla Yaylası’ndaki bir kilometrelik özel test etabında yapılacak. 17 Mayıs Pazar günü saat 10.00’da E1 (A-B), E2 (A-B), E3 (A-B), Junior (EG), Veteran ve Women (Bayanlar) sınıflarında yarışlar izleyenlere büyük heyecan yaşatacak.

AZDAVAY'DA ÖDÜL YAĞMURU

Doğu Avrupa Enduro Şampiyonası’nda sınıflarında dereceye girecek sporculara toplam 30 bin avro para ödülü dağıtılacak. E1, E2, E3 sınıflarında birinciye 2 bin avro, ikinciye bin 100 avro ve üçüncüye de 750 avro ile Women, Junior ve Veteran sınıflarında birinci bin 300 avro, ikinci 800 avro ve üçüncü 500 avro ile ödüllendirilecek. Aynı tarihlerde yapılacak olan Türkiye Enduro Şampiyonası’nda ise E1a, E2a, E3a sınıflarının birincisi 700, ikincisi 500, üçüncüsü 300 ve dördüncüsü de 200 avro ile E1b, E2b, E3b, EC ve Bayanlar sınıflarının birincisi 400, ikincisi 300, üçüncüsü 200 ve dördüncüsü de 150 avro para ödülü ile ödüllendirilecek.

EYÜP ŞEN (İHA)