Ayhan Kömeç-Enüs Koç gerilimine Cumhurbaşkanı el koydu

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Kastamonu Organize Sanayi Bölgesi'nde (OSB) Ayhan Kömeç ile Enüs Koç arasındaki gerilime el koydu.

  • 2065
Ayhan Kömeç-Enüs Koç gerilimine Cumhurbaşkanı el koydu

Seçim öncesi Kastamonu OSB'de yaşanan gerginliğe Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan el koydu. Romon Grubu'na 6 ay süre verildi.

Romon Grup Sahibi Ayhan Kömeç konuyu Cumhurbaşkanına taşıdı. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın da Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank'a verdiği talimat sonrası Romon Grubu’na 2'nci fabrikasını tamamlaması için 6 ay ek süre verildi.

İkinci fabrikayı kurmak için OSB yönetiminden satın aldığı parselin satışının iptal edilmesi üzerine Romon Grup Sahibi Ayhan Kömeç konuyu önce yargıya taşıdı.

Yargı sonucu beklenmeden fabrika arsasına el konulan Ayhan Kömeç konuyu Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a taşıdı. Erdoğan’da geçtiğimiz Perşembe günü Bakan Mustafa Varank'ı telefonla arayarak konunun çözülmesini istedi.

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank da Perşembe günü OSB'ler üzerindeki yasadan gelen yetkisini kullanarak Romon Grubu'na 2'nci fabrikasını tamamlaması için 6 ay daha ek süre verildiğini ıslak imzalı resmi bir yazı ile OSB Yönetimine bildirdi.

Bu gelişme üzerine Romon Grubu Sahibi Ayhan Kömeç'in bugün veya yarın bir basın açıklaması yapması bekleniyor.