Babaş'tan MHP İl Başkanı Aydın hakkında suç duyurusu!

Kastamonu Belediye Başkanlığı, MHP İl Başkanı Yüksel Aydın hakkında suç duyurusunda bulunduğunu açıkladı.

  • 2910
Babaş'tan MHP İl Başkanı Aydın hakkında suç duyurusu!
TAKİP ET Google News ile Takip Et

Kastamonu Belediye Başkanlığı yaptığı açıklamada; “Bilindiği üzere MHP İl Başkanı Yüksel Aydın tarafından 26.03.2019 tarihinde Kastamonu Adliyesi’nde basın huzurunda yapılan açıklamada, Belediye Başkanımız Sayın Tahsin Babaş hakkında Cumhuriyet Başsavcılığına suç duyurusunda bulunulduğu bildirilmiş ve suç duyurusuna ilişkin asılsız ve mesnetsiz iddiaların yer aldığı fotokopiler dağıtılmıştır.

Yüksel Aydın’ın basın önünde yaptığı açıklama ve asılsız iddialarıyla ilgili haberler bir gün sonraki gazetelerde yayınlanmış, akabinde Belediye Başkanımız Sayın Tahsin Babaş’ın, ileri sürülen asılsız iddia ve iftiralara karşı verdiği cevap da basına gönderilerek 28.03.2019 tarihli gazetelerde ve internet sitelerinde yer almıştır.

Sayın Belediye Başkanımız tarafından yaptırılan hukuki incelemede MHP İl Başkanı Yüksel Aydın’ın Mahalli İdareler Seçimlerine sadece 4 gün kala, AK Parti Belediye Başkan Adayı olan mevcut Belediye Başkanımız hakkında, halen firari olduğu bilinen Faik Kantar isimli kişinin adını kullanarak, düzmece belgelerle, asılsız ve mesnetsiz iddialarda bulunmasının ‘suç konusu’ teşkil ettiği sonucuna varılmıştır.

Yine hukuki incelemelere göre 31 Mart Mahalli İdareler Seçimlerinin hemen öncesinde, belge ve kanıt denilen, sadece fotokopilerden ibaret olup delil niteliği taşımayan ve Sayın Belediye Başkanımızla hiçbir bağlantısı bulunmadığı aşikar olan kağıt parçalarının sırf siyasi çıkar sağlamak için şov malzemesi yapıldığı görülmüştür. Bir siyasi partinin il başkanlığını yapan bir kişinin hiçbir somut delil göstermeden mesnetsiz iddialarda bulunduğunun farkında olmaması düşünülemez. Seçim sürecinde kara çalıp çıkar elde etmek amacıyla, elde hiçbir somut belge ve delil olmadığını bilerek kaynağı belirsiz fotokopilere istinaden Sayın Belediye Başkanımız hakkında Cumhuriyet Savcılığına suç duyurusunda bulunmak ve bunu Adliye önünde basın açıklamasıyla kamuoyuna yaymak, kamu görevlisine hakaret ve iftira suçunu oluşturmaktadır.

Yukarıda açıklanan sebeplerle, Kastamonu Belediye Başkanımız ve AK Parti Belediye Başkan Adayı Sayın Tahsin Babaş tarafından Kastamonu Cumhuriyet Başsavcılığı’na yapılan müracaatla, MHP İl Başkanı Yüksel Aydın hakkında 5237 Sayılı Türk Ceza Kanunu’nun ‘hakaret’ ve ‘iftira’ suçlarına ilişkin 125 ve 267’nci maddeleri ve diğer ilgili mevzuat hükümlerine göre cezalandırılması talebiyle suç duyurusunda bulunulmuştur” denildi.