Bakan Avcı: 'Her Okul Formasını Kendi Seçebilir' dedi

Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı, her okulun formasını seçebileceğini söyledi.

  • 557
Bakan Avcı: 'Her Okul Formasını Kendi Seçebilir' dedi
TAKİP ET Google News ile Takip Et

MİLLİ EĞİTİM BAKANI AVCI: "HER OKUL FORMASINI KENDİ SEÇEBİLİR"

-"OKUL FORMALARINDA GERİ ADIM ATMIYORUZ, SERBEST KIYAFET, SERBEST SEÇİM HAKKIDIR" 
-"SERBEST KIYAFETLERİN SEÇENEKLERİNİ GENİŞLETMEK İÇİN FORMAYI SERBEST BIRAKTIK, BAKANLIK OLARAK ŞU FORMAYI GİYECEKSİNİZ DİYE DAYATMADIK, DAYATMIYORUZ DA"

Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı, her okulun formasını seçebileceğini söyledi. 

Burdur Valisi Nurettin Yılmaz ile birlikte Bucak Belediyesi'ni ziyaret eden Bakan Avcı’yı, Burdur Milletvekilleri Bayram Özçelik, Hami Yıldırım, Bucak Kaymakamı Osman Hacıbektaşoğlu, Bucak Belediye Başkanı Ramazan Ayaz ve partililer karşıladı.
Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı’ya minik öğrenciler çiçek verdi. Bakan Avcı çocuklarla tek tek ilgilenip öperken, minik öğrencilerin “elinizi öpmek istiyoruz” demeleri üzerine Bakan Avcı ben sizin elinizi öpeyim diyerek miniklerin ellerini tek tek öptü.
Bucak Belediye Başkanı Ramazan Ayaz, Bakan Avcı’ya, “Bucak’ta üç tane meslek yüksek okulumuz var. Bir tanesi dört yıllık 6 bine yakın öğrencimiz var ama fakülteye ihtiyacımız var. Fakülte olduğu taktirde eğitimde daha yüksek bir seviyeye gelmiş olacağız” dedi. Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı ise “Burdur milletvekilleri ile birlikte inşallah bu sorunu çözeriz” dedi. 
Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı okul formalarıyla ilgili yaptığı açıklamada, “Her okul kendi formasını seçebilir. Biz bu yasayı çıkarırken okul formaları kaldırılacak demedik. Serbest kıyafet demek serbest seçim hakkıdır. Serbest kıyafetlerin seçeneklerini genişletmek için formayı serbest bıraktık. Bakanlık olarak biz illa şu ya da bu formayı giyeceksiniz diye dayatmadık, dayatmıyoruz da. Özel okullarda olduğu gibi devlet okullarında okul velilerinin yüzde 60’nın alacağı karar ile forma tercihi yapılabilir, okul o formaları öğrenciye giydirebilir. Bakanlık olarak amacımız geri adım atmak değil, formada seçeneklerini arttırmak, öğrenci velilerinin çoğunluğunun alacağı karar ile istediği formaları okullarında uygulamasını sağlamaktır" dedi.
Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı, beraberindekilerle birlikte inşa halinde olan Mehmet Cadıl Anadolu Öğretmen Lisesi’ni gezdi. Burada okulu yaptıran Mehmet Cadıl Bakan'a bilgi verdi.