Baklavadan 'şeker' çıkarılıyor

Yüzyıllardır dünya genelinde lezzet artırıcı olarak şeker yerine kullanılan doğal bir bitki özü olan Stevia 3.0 isimli malzeme Türk baklavasının içerisine de giriyor.

  • 2135
Baklavadan 'şeker' çıkarılıyor
TAKİP ET Google News ile Takip Et


Doğal bir tatlandırıcı olması bakımından içine girdiği ürünlerde sıfır şeker bulunmasını sağlayan stevia isimli doğal ürün, baklavada da kullanılacak.

Yüzyıllardır dünya genelinde lezzet artırıcı olarak şeker yerine kullanılan doğal bir bitki özü olan Stevia 3.0 isimli malzeme Türk baklavasının içerisine de giriyor. Günümüz tatlandırıcılarından tamamen farklı olan ürün, şekerin aksine kalori içermediği gibi doğal bitki özü olmasıyla da yapay tatlandırıcılardan ayrılıyor. Dünyanın lider yüksek saflıkta stevia bileşenleri üreticisi olan PureCircle, Stevia 3.0 ile global stevya endüstrisine yeni nesil steviada öncülük ediyor. Sıfır şeker içeren popüler bir çok içeceğin içerisinde de son yıllarda yaygın kullanılmasıyla ünlenen stevia ürününün sağlayıcısı PureCircle Avrupa Ve Ortadoğu Pazarlama Müdürü Sue Bancroft, ürünün obeziteye karşı tüm dünyada kullanıldığını belirterek, bir çok markanın bu maddeyi ürünlerinde kullanmak için yeni ürünler çıkarttıklarını belirterek, "Bu gerçekten yenilikçi bir çözüm, Stevya tekil bir bileşen değildir ve PureCircle’ın uzmanlığı ve tescilli harmanlarıyla, yiyecek ve içecek endüstrisi için benzersiz kalori azaltma çözümleri sağlamaktadır. PureCircle’ın uzmanlığı ve kapsamlı uygulamalarıyla, üreticilerin stevia ürünleriyle en lezzetli formüllerle ulaşmasına yardımcı olmak için çalışıyoruz.” dedi.

BAKLAVA ŞEKERSİZ OLUYOR

Pure Circle Avrupa Ve Ortadoğu Pazarlama Müdürü Sue Bancroft, her ürün için uzman ekiplerinin çalıştığını ve her ürünün tadını bozmadan stevia ihtiva etmesini sağladıklarını belirterek, "Türkiye’de yiyecek içecek sektörüyle çeşitli bir takım görüşmelerimiz oldu. Türklerin vazgeçilmezi baklava ile ilgili de bir takım çalışmalarımız var. Çeşitli firmalarla görüşüyoruz. Ürünümüz baklavanın tamamen şekersiz olmasını aynı zamanda tadının da değişmemesini sağlayacak" dedi.