Başkan Vekili Yurt'tan itfaiye ziyareti

Kastamonu Belediye Başkan Vekili Mehmet Yurt, İtfaiye Müdürlüğünü ziyaret etti.

  • 1197
Başkan Vekili Yurt'tan itfaiye ziyareti

Kastamonu Belediye Başkan Vekili Mehmet Yurt, ‘İtfaiyecilik Haftası’ dolayısıyla İtfaiye Müdürlüğünü ziyaret ederek, kahraman itfaiye personeli ile bir araya geldi.

Başkan Vekili Yurt, gece gündüz demeden fedakarca çalışan itfaiye ekiplerinin özel haftasını kutladı.

İtfaiye Müdürü Mahir Sorkun’dan yapılan çalışmalar hakkında bilgi alan Yurt, 3 gün önce trafik kazası vakasına giderken kaza yapan itfaiye personeli ile Kızılkese köyünde meydana gelen yangında söndürme çalışması yaparken yaralanan itfaiye personellerini arayarak geçmiş olsun dileklerini iletti.

Belediye Başkan Vekili Yurt, "Olmasını hiçbir zaman istemediğimiz, olduğunda da en zararsız şekilde atlatmak istediğimiz yangın, doğal afet ve trafik kazası gibi birçok olumsuz zamanlarda itfaiye erlerimiz yardımımıza koşuyor. Canları pahasına görevlerinin verdiği sorumlulukları yerine getirmeye çalışıyorlar. Görevleri başında hayatlarını kaybeden itfaiye şehitlerimize de Cenab-ı Allah’tan rahmet diliyorum." dedi.

Yangın ve doğal afetlerin yanı sıra, tehlikeye düşmüş tüm canlıların canlarını korumak ve kurtarmak için görevini başarıyla sürdüren Kastamonu Belediyesi İtfaiye Müdürlüğü ekipleri 56 personel ile 3 vardiya halinde 2023 yılının ilk 9 ayında yangın, kurtarma, sıkışmalı trafik kazası ve su baskını olmak üzere toplam 76 olaya müdahale etti.

Kastamonu Belediyesi İtfaiye Müdürlüğü 6 Şubat’ta Kahramanmaraş’ta meydana gelen depremlerin ardından başlatılan arama kurtarma çalışmalarına sağladığı katkılardan dolayı Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından ödüllendirilmişti.