Belediye Başkanı Tahsin Babaş'a AK Parti'den ödül

Kastamonu'ya üç yılda 140 milyon TL yatırım kazandıran Kastamonu Belediye Başkanı Tahsin Babaş'a AK Parti'den ödül verildi.

  • 710
Belediye Başkanı Tahsin Babaş'a AK Parti'den ödül
TAKİP ET Google News ile Takip Et

Göreve geldiği günden itibaren tarih ve kültür, modern şehircilik ve sosyal projeler anlamında önemli işler başaran Belediye Başkanı Tahsin Babaş’ın ‘Çocuk Trafik Eğitim Parkuru’ projesi AK Parti Genel Merkezi Yerel Yönetimler Başkanlığı’nın yaptığı değerlendirme sonucunda ödüle layık görüldü.

AK Parti Genel Merkezi, Belediye Başkanı Tahsin Babaş’ın ödülünü 13 Eylül Çarşamba günü Ankara’da düzenlenecek törende Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın elinden alacak.

Kastamonu Belediye Başkanlığı görevine geldiği günden bu güne Kastamonu’ya 140 milyon TL yatırım yapan ve her alanda gerçekleştirdiği projelerle şehrin hedeflerine koşar adım ilerlemesi gayesini taşıyan Belediye Başkanı Tahsin Babaş’ın bir projesi daha ödüle layık görüldü.

Başkan Babaş’ın, gelecek nesillerimizin daha güvenli yolculuklar yapabilmesi, kaza oranlarının düşürülmesi ve frene değil kurallara güvenen bir neslin yetişmesine katkı sağlamak, trafikte kural hassasiyetini kazandırarak üzücü hadiselerin minimize edilmesi amacıyla projelendirip hızla hayata geçirdiği Kastamonu Belediyesi Çocuk Trafik Eğitim Parkuru, AK Parti Genel Merkez Yerel Yönetimler Başkanlığı tarafından en önemli sosyal projeler arasına alındı.

Kuzeykent Mevkii’ne Harikalar Diyarı ile entegreli olarak kurulan ve çocuklarımızın eğlenirken öğrenmesi amaçlanan Çocuk Trafik Eğitim Parkuru yaklaşık 7 bin metre kare alan üzerine kurulmuş bölgenin alanındaki en iyi Çocuk Trafik Eğitim Parkuru olma özelliğini de taşımaktadır.

Gelecek nesillerin eğitimleri ve değerlerimizi onlara en doğru şekilde aktarılabilmesinin tüm Kastamonu’nun görevi olduğunun söyleyen Belediye Başkanı Tahsin Babaş, Çocuk Trafik Eğitim Parkuru projesinin ödüle layık görülmesinin kendisini bir hayli mutlu ettiğini söyledi.

Göreve geldiklerinde Kastamonu’da böyle bir parkurun bulunmadığını belirten Başkan Babaş, konuşmasını şöyle sürdürdü: “Geleceğimizin teminatı çocuklarımıza trafik kurallarını öğretmek ve bu konudaki toplumsal bilinçlendirmeyi ailenin en değerli ferdiyle sağlamak amacıyla trafiğe hayat katacak bir merkez kurduk. Amacımız burada trafik canavarına dur diyebilecek bireyler yetiştirmek.

Her yıl binlerce insanımızı kaybettiğimiz, milyonlarca insanımızın yaralandığı ve milyarlarca hasara neden olan trafik kazalarını görmek bizleri üzmektedir. Bu kazaların büyük bölümünün ise sürücülerin ve trafikte yer alan diğer unsurların kural ihlallerinden kaynaklanıyor olması gerçekten düşündürücü. Bu noktada zamanında eğitimlerin trafikte daha bilinçli bireylerin yetişeceğini düşündük ve sadece Kastamonumuza değil bölgeye hitap edebilecek bir eğitim merkezi kurduk. Bu merkezimiz ülkemizin kanayan bir yarasına merhem olacağı gibi trafiğe de hayat verecektir.

Kastamonu Belediyesi Çocuk Trafik Eğitim Parkı; sinyalize kavşak sistemi, yönlendirme ve bilgilendirme imkanı tanıyan düşey işaretlemeleri, yaya geçitleri ve yol çizgi boyalarını kapsayan yatay işaretlemeleri ile çocukların hem trafik eğitimi alabilecekleri hem de uygulama yaparken eğlenceli zaman geçirebilecekleri bir park tasarımı içermektedir.

Park içerisindeki trafik okulunda uzman ekiplerce teorik konularda bilgilendirilen çocuklarımız, Çocuk Trafik Eğitim Parkuru’nda ise uygulamalı olarak eğitimlere tabi tutulmakta ve trafik kurallarının önemi aktarılmaktadır.

Bu kapsamda İl Milli Eğitim Müdürlüğümüz ile birlikte eğitim parkurumuz kurulduğu günden bu tarafa 5 bin ilkokul ve ortaokul öğrencimize trafik eğitimi verdik. Bizler gelecek nesiller için çalışmayı boynumuzun borcu olarak görüyoruz. Bu doğrultuda mesai mefhumu gözetmeksizin çalışan Kastamonu Belediyesi ailesinin her bir ferdine teşekkür ediyor, destekleriyle bizlere güç veren hemşehrilerimize şükranlarımı sunuyorum”