Belediye Sosyal Yardım Marketi bayram boyunca açık olacak

Kastamonu Belediye Başkanlığı Sosyal Yardım Marketi kurban bayramı süresince hizmet verecek.

  • 354
Belediye Sosyal Yardım Marketi bayram boyunca açık olacak
TAKİP ET Google News ile Takip Et

Kastamonu Belediye Başkanlığı bünyesinde yoksul ve ihtiyaç sahibi vatandaşlarımıza gıda ve giyim yardımında bulunmak amacıyla hizmet veren Sosyal Yardım Marketi, kurban kesen hemşehrilerimizin kurban paylarını, kurban kesme gücü bulunmayan vatandaşlarımıza ulaştırabilmek için kurban bayramı süresince hizmet verecek.

Belediye Başkanı Tahsin Babaş yaptığı açıklamada; “Kurban ibadeti, kurban kesme imkânı bulunan Müslümanların, sırf Allah Rızası için, kurban etmek niyetiyle aldıkları hayvanları dinimizce belirlenen şartlarda ve zaman diliminde Allah’a kurban ettikleri bir ibadet şeklidir. Burada amaç, yılda bir defa da olsa evlerine et alma imkânı bulamayan din kardeşlerimize ikramda bulunmak, paylaşmayı ve kardeş olmayı teşvik etmektir. Müslüman âlemi bu Mübarek Bayram günleri vesilesi ile birbirine yaklaşır, kucaklaşır ve bayramlar birlikteliklere vesile olur. İşte bu amaçla, kurban kesme imkânı bulunan aziz kardeşlerimiz ile bu imkâna sahip olmayan kardeşlerimiz arasında bağ kurarak, önceden tespit ettiğimiz ailelere kurban payı ulaştırabilmek amacıyla geçen kurban bayramında olduğu gibi bu bayramda da Sosyal Yardım Marketimizi bayram süresince halkımızın hizmetine sunuyoruz.

EVLERDEN PAYLARINIZI ALIYORUZ
Başkan Babaş açıklamasında; “Aziz hemşehrilerimiz, kestikleri kurbanlardan yoksul din kardeşlerimiz için ayırdıkları paylarını ücretsiz olan ALO 153 BEYAZ MASA hattını arayarak adreslerini ve bilgilerini vermek suretiyle görevlilerimize gönül rahatlığıyla teslim edebileceklerdir. Ayrıca yine Eski Sanayi Sitesi, Prenses Düğün Salonu yanında bulunan Sosyal Marketimizde bulunan görevli personelimize, resmi makbuz karşılığında paylarını bırakma imkanı sunuyoruz.

AMAÇ GERÇEK İHTİYAÇ SAHİPLERİNE, PAY ULAŞTIRMAKTIR
“Öncelikli amacımız, “Sağ elin verdiğini, Sol elin görmemesi” prensibine uygun olarak, hiç kimseyi rencide etmeden ve hayırseverlerimizin bize emanet ettikleri paylarını sağlıklı bir şekilde hak sahiplerine ulaştırmaktır. Bunun için gerekli personel ve ekipman tahsis edilmiştir. Vatandaşlarımız gönül rahatlığı ile kurban paylarını Sosyal Yardım Marketimiz aracılığıyla ihtiyaç sahiplerine ulaştırabileceklerdir. Bu konuda Belediyemizce gerekli hassasiyet gösterilecek olup, Küresel Et Kombinesinde, Sosyal Yardım Marketimizde ve evinize kadar gelecek olan Pay Toplama Araçlarımızla Kurban Bayramı süresince kıymetli vatandaşlarımızın hizmetinde olacağız. Ben şimdiden tüm din kardeşlerimizin Kurban Bayramını tebrik eder, bayramın kardeşliğimize, birlik ve beraberliğimize vesile olmasını Cenab-ı Haktan Niyaz ederim” dedi.