Beyaz Masa Kaç Kişiye Ulaştı?

Kastamonu Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü Beyaz Masa Birimi'ne başvuru sayısını açıkladı.

  • 484
Beyaz Masa Kaç Kişiye Ulaştı?
TAKİP ET Google News ile Takip Et

Beyaz Masa, 4 bin 842 kişiye ulaştı

Sosyal Belediyecilik anlayışını kendisine ilke edinen Kastamonu Belediyesi’nin, 26 Eylül 2014 tarihinde faaliyete geçirdiği Beyaz Masa Birimi’ne vatandaşların ilgisi yoğun olarak devam ediyor. Kastamonu’ya ve Kastamonululara daha iyi hizmet verebilmek adına hayata geçirilen bir birim olan Beyaz Masa’ya vatandaşlar her türlü şikayet, görüş, öneri ve dileklerini iletebiliyorken, bu kapsamda bugüne kadarki başvuru sayısı 4 bin 842 olarak kayıtlara geçti. Beyaz Masa Birimi’ni vatandaşlara daha kaliteli hizmet sunmak için oluşturduklarını ifade eden Belediye Başkanı Tahsin Babaş; “Bilindiği üzere bu birimimizi Belediyemize başvuruda bulunan kişi ve kurumların taleplerini, görüşlerini ve şikayetlerini değerlendirmek üzere hayata geçirdik. Müşteri hizmetleri mantığı ile çalışmalarını sürdüren birimimiz, bizim Kastamonuluların problemlerine daha sağlıklı çözüm yolları sunmamızı sağlıyor” diye konuştu.

EN FAZLA BAŞVURU FEN İŞLERİ MÜDÜRLÜĞÜ’NE 

Beyaz Masa’nın, vatandaşın memnuniyetini ön planda tutan bir anlayışla hizmetlerine devam ettiğini sözlerinde vurgulayan Babaş, çağdaş iletişim teknolojilerinden de en iyi şekilde faydalanarak ‘Alo 153’ Çağrı Merkezi Uygulaması da kullandıklarını aktardı. Çağrı Merkezi Uygulamasına iki personeli ile devam eden Beyaz Masa birimi hakkında açıklamalarına devam eden Babaş; “Birimimize başvurular; şahsen başvuru, telefon, e-mail, web sitesi ve sesli yanıt sistemiyle alınmaktadır. Beyaz Masa’ya bugüne kadar toplam 4 bin 842 vatandaşımız başvuruda bulundu. Vatandaşlarımız bu başvuruların iki bin 108 adet gibi büyük bir çoğunluğunu telefon yolu ile yaptı. Şahsen yapılan başvuru sayısı ise bin 447 oldu” diye konuştu. Kastamonu Belediyesi’nin iç ve dış birimlerine ait başvuruların neredeyse tamamının cevaplandırıldığını ve çözüme ulaştırıldığını anlatan Babaş; en fazla görüş, öneri ve talepte bulunulan birimin ise, bin 260 sayısı ile Fen İşleri Müdürlüğü olduğunu ifade etti. Başvuru sayısında en fazla talebin olduğu ikinci birim ise 730 ile Zabıta Müdürlüğü oldu.

BAŞVURULAR BİR HAFTA İÇERİSİNDE SONUÇLANDIRILIYOR 

Beyaz Masa’nın elde edilen veriler doğrultusunda kaynakların daha verimli kullanılmasına hizmet eden bir birim olduğunu da anlatan Babaş, birimin başvuru aşamalarını ise vatandaşları bilgilendirmek adına şu şekilde açıkladı: “Öncelikle bize gelen başvuru kayıt altına alınır. Sonrasında, başvuru bilgisayara aktarılır ve çözüm ekibine gönderilir; çözüm ekibindeki görevli gelen başvuruyu inceler ve ilgili birimlerle irtibata geçilir. Ardından çözüm için gerekli işlemler başlatılır. Vatandaşımıza başvurusu hakkında bilgi verilir ve çözüm yöneticiye gönderilir. Yönetici de onayladıktan ve başvurunun gereği yapıldıktan sonra vatandaştan teyit alınarak evrak kapatılır.” Başkan Babaş, tüm bu işlemlerin, en az üç gün en fazla ise bir hafta içinde sonuçlandırıldığını da sözlerine ekledi.

KG