Bisiklet Yolu ve Yaşam Merkezi Açıldı

Kastamonu Belediyesi tarafından hayata geçirilen bisiklet yolu ve yaşan merkezi, düzenlenen törenle hizmete açıldı.

  • 1611
Bisiklet Yolu ve Yaşam Merkezi Açıldı
TAKİP ET Google News ile Takip Et


İlk olarak davetliler, bisiklet yolu üzerinde bulunan kafeteryada sabah kahvaltısı yaptı. Kahvaltının ardından Belediye Başkanı Tahsin Babaş ile bazı birim müdürleri ve belediye personeli, Vali Erdoğan Bektaş ile Jandarma Bölge ve Garnizon Komutanı Tuğgeneral Faruk Bal’ın start vermesiyle birlikte bisiklet parkurunda bisiklete bindiler.

Vatandaşların bisiklet yolunda ücretsiz bisikletlerine binip yaşam merkezlerinde de pikniklerini yapabileceklerini söyleyen Kastamonu Belediye Başkanı Tahsin Babaş, “Sadece bisiklet yolu değil, yürüyüş yolu, kafeterya, piknik alanının barındıran bir projedir. Burası bin 500 civarından bir bisiklet parkuru. Hem yaşam alanı hem piknik yeri olarak dizayn ettik. Spor severlerimiz yürüyüşte yapabilecek, yürüyüş yolu da mevcut. Geldiklerinde kahvaltı yapabilecekleri bir yaşam merkezi var. Oturabilecekleri, piknik yapabilecekleri bir yer olarak yaşam alanı yaptık. Yapacağımız çalışmalar daha bitmedi. Çevreyi daha da etkin hale getirebilmek için bu terasları çoğaltacağız. Terasların üzerileri kapatacağız. Tamamen ışıklandıracak yol boyu. Güvenlik sağlanacak. Bisiklet yolu girişinde otomatik kapılar olacak, bekçisi olacak. Parkurumuza araba girmeyecek. Arabalar giriş noktalarında kalacak, insanlarımız yürüyerek gelecekler. Mevcutta belli sayıda bisikletlerimiz olacak, istedikleri zaman buradan bisikleti alıp, geri bırakabilecekler. Vatandaşlarımız yanında bisiklet getirmelerine gerek yok. Ücretsiz olarak bisiklet sporundan yararlanabilecekler” dedi.

“İHTİYAÇ SAHİPLERİNİ BİSİKLET SAHİBİ YAPACAĞIZ”

Sağlık Bakanlığı’nın Kastamonu’da bisiklet göndereceğini belirten Belediye Başkanı Babaş, “Sağlık Bakanlığı, metre başına bisiklet yoluna bir bisiklet diyor. Projemizi sunduk, Sağlık Bakanlığı’na. Eğer gelirse bin 500 civarında bisiklet, buraya gelmiş olacak. Burada halkımıza hem ücretsiz bisiklet imkanı sağlayacağız, bir kısmını da okullarda ya da gerçekten ihtiyaç sahiplerini bisiklet sahibi yapacağız” diye konuştu.

Belediye Başkanı Tahsin Babaş, bir süre bisikletlere binilerek, parkuru dolaştı.
Açılışa, Vali Erdoğan Bektaş, Jandarma Bölge ve Garnizon Komutanı Tuğgeneral Faruk Bal Belediye Başkanı Tahsin Babaş, Başkan Yardımcıları Adnan Tot, Ahmet Sevgilioğlu ve Mustafa Üçüncü ile Belediye Spor İşleri Müdürü Metehan Babaş, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdür Erdoğan Akbıyık, İl Sağlık Müdürü Dr. Metin Öztürk, Halk Sağlığı Müdürü Dr. Yüksel Kutlu, Kamu Hastaneler Birliği Genel Sekreteri Dr. Mustafa Uyanık, belediye birim müdürleri ve personel katıldı.

VEDAT YUNUS İKİZOĞLU (İHA)