'Bu millet, gazi millettir'

AK Parti Kastamonu Milletvekili Çelik, 19 Eylül Gaziler Günü nedeniyle açıklamada bulunarak, 'bu millet, gazi millettir. Bu vatan, şehitlerin ve gazilerin bizlere emanetidir' dedi.

  • 1386
'Bu millet, gazi millettir'

Milletvekili Metin Çelik; "Onlar, bu vatan topraklarındaki bekamızın birer timsali ve güvencesidir. Bugün de, ülkemize yönelen tehditlere karşı kendilerini siper eden kahraman askerlerimiz, polislerimiz ve güvenlik korucularımız aynı şuur ve fedakârlıkla görev yapmaktadırlar.

Aziz milletimiz, kutsal değerlerini, vatan ve bayrak sevgisini her şeyin üstünde tutan, bu uğurda hayatlarını feda etmekten çekinmeyen kahramanlarımız sayesinde karşısına çıkan tüm badireleri atlatacak güce, dirayete ve kararlılığa sahiptir.

Milletimiz dün olduğu gibi bugün de 'Ölürsek şehit, kalırsak gazi oluruz' diyerek, istiklalini ve istikbalini savunmaktadır. Gerek askerlerimiz, polislerimiz ve güvenlik korucularımızla terör örgütlerine karşı yürüttüğümüz mücadele, gerekse milletimizin tüm fertlerinin 15 Temmuz ihanetine karşı sergiledikleri destansı direniş, bunun en güzel örneğidir. Bu millet, gazi millettir. Bu vatan, şehitlerin ve gazilerin bizlere emanetidir. Bizler şehitlerimizin, gazilerimizin mirasını layıkıyla gelecek nesillere aktaracağız.

Bu vesileyle Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk'e istiklal mücadelesindeki önderliğinden dolayı 'müşir' ve 'gazi' unvanı verilişinin yıl dönümünü ve Gaziler Günü'nü en içten duygularımla kutluyor, tüm gazilerimize minnet ve şükranlarımı sunuyorum."