Bu proje ile hasta yakınları moral buldu

KEAH Palyatif Bakım Merkezinde gerçekleştirilen 'Palyatif Hasta Yakınlarına Destek' konulu proje çalışması tamamlandı.

  • 554
Bu proje ile hasta yakınları moral buldu

Kastamonu Üniversitesi, Eğitim Fakültesi Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık Bölümü öğrencilerince "Topluma Hizmet Uygulamaları" dersi kapsamında 15 Nisan-07 Haziran tarihleri arasında Kastamonu Eğitim ve Araştırma Hastanesi Palyatif Bakım Merkezinde gerçekleştirilen "Palyatif Hasta Yakınlarına Destek" konulu proje çalışması tamamlandı.

Proje kapsamında, Kastamonu Üniversitesi Eğitim Fakültesi Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık Bölümü öğrencileriyle Palyatif Bakım Merkezinde tedavi gören hastalara bakım veren hasta yakınları/refakatçilerinin dinlenme ve keyifli vakit geçirmeleri sağlandı.

Bu proje ile hasta yakınları moral buldu

MORAL ETKİNLİKLERİ DÜZENLENDİ

Palyatif Bakım Merkezinin önerileri doğrultusunda hasta yakınlarının ilgilerine göre faaliyet grupları da kurularak moral etkinlikleri düzenlendi ve hasta yakınlarının moral motivasyonu yüksek tutulmaya çalışıldı.

Moral etkinlikleri için geleneksel Türk sanatlarından olan ebru sanatının yanında hasta yakınlarının ilgilerine göre etkinlikler; boyama, yapboz, boncuk işi vb. düzenlendi.

Projenin son gününde palyatif bakım ünitesinde Eğitim Fakültesi Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık Bölümü öğrencilerinin organize ettiği çay partisi düzenlendi.

Eğitim Fakültesi Öğretim Üyeleri Prof. Dr. Emine Nihal Lındberg, Doç. Dr. Ramazan Alabaş, KEAH Başhekim Yardımcısı Yasemin Yavuz, Sağlık Bakım Hizmetleri Müdürü Pakize Çetin, projede görev alan öğrenciler, palyatif bakım ünitesi çalışanları ve hasta yakınlarının katıldığı çay partisinde karşılıklı memnuniyetler dile getirildi.