Bu saçmalığa son verilsin

Bu saçmalığa son verilsin. Milli Park sınırı içerisinde yer almayan Yurduntepe'yi tercih edenler, 'Milli Park'a giriş ücreti' ödemek zorunda kalıyor.

PAYLAŞ
TAKİP ET Google News ile Takip Et
Kastamonu Güncel - Murat ŞENGÜL

Ilgaz Dağı Milli Parkı’na giriş ücretinin Milli Park sınırı içerisinde yer almayan Yurduntepe Kayak Merkezi'ne gelen ziyaretçilerden de talep edilmesi tepki çekiyor.

Nasrullah Gazetesi'nden Erkan Yılmaz'ın haberine göre, Ilgaz’da oteller bölgesi diye adlandırılan kısım Milli Park'ın içerisinde bulunuyor, Yurduntepe Kayak Merkezi ise bu sınırın dışında. Ancak Ilgaz'a girişte Milli Parklar tarafından oluşturulan giriş noktasında ayrım yapılmaksızın ücret talep ediliyor. Bu durumun çözümü ise oldukça basit. Bilet kesim noktasının Yurduntepe yol ayrımına taşınması gerekiyor. Ancak Milli Parklar Bölge Müdürlüğü bu duruma pek yanaşmak istemiyor. Ilgaz'a girişteki bu ücret olayı Yurduntepe Kayak Merkezi'nin ziyaretçi sayısının da düşmesinde önemli rol oynuyor. Yurduntepe’ye gitmek isteyenler ve özellikle tur şirketleri ücret nedeniyle rotalarını Çankırı sınırları içerisinde yer alan Yıldıztepe Kayak Merkezi'ne çeviriyor. Yaklaşık 200 milyon lira gibi bir rakama ulaşan maliyetiyle bölgemizin en önemli turistik yatırımı olan Yurduntepe Kayak Merkezi'nin böyle bir sebepten ötürü zarar görmesi akıl alır gibi değil.

HABERİ PAYLAŞ:

Yorumlar / 3

  • MehmetUFDD | 19 Ocak 2022 09:09

    Kastamonu merkezde ikamet edenlerden birisiyim, bazen eşimle Ilgaz Dağı kayak merkezini gezmek için çıkıyoruz ama maalesef girişteki ücret sebebi ile Yıldıztepe'ye rotayı çeviriyoruz. Bu Kastamonu için bir ayıptır diye düşünüyorum.

  • Sessiz | 18 Ocak 2022 15:51

    Ağustosun sonunda gittim. Kar yoktu. Yağmur yoktu. Sadece gezmek için. Girişte 20 tl ücret aldılar. Dağ başında soygun bu olsa gerek.

  • Kral 37 | 18 Ocak 2022 14:37

    Bize ne hizmet veriyor da para ödüyoruz zaten yukarıda her şey Para

BUNLARA DA BAKIN