Burcu Köksal'dan çarpıcı iddialar

Afyonkarahisar Belediye Başkanı Köksal çarpıcı iddialarda bulunarak, 'Her yerde kamera ve böcek var.' dedi.

  • 1435
Burcu Köksal'dan çarpıcı iddialar

Afyonkarahisar Belediye Başkanı Burcu Köksal, Afyon Postası'ndan Nail Azbay'a dikkat çeken açıklamalar yaptı.

Bağımsız denetçi getirerek çalışma başlattıklarını ifade eden Burcu Köksal, belediyenin tahmini 1 milyar TL borcu olduğunu, bütçelerinin ise 1,5 milyar TL olduğunu söyledi.

31 Mart yerel seçimlerinde yüzde 50,73 oy alarak CHP'den  Afyonkarahisar Belediye Başkanı seçilen Burcu Köksal'ın açıklamaları gündem oldu.

"Bankamatik memurları da tespit ettik"

Belediyede bankamatik memurları da tespit ettiklerini ifade eden Köksal, "Şu ana kadar 15 kişi falan tespit ettik. Tek tek inceliyoruz. Sayı 200-300'e yükselebilir. Adamlar ortada yok. Ben onları işten de atmadım. Şunu yaptım. Park ve Bahçeler Müdürlüğü'nde ciddi bir personel ihtiyacımız var. Beden işçisi olarak gözüküyorlar ama iş yerlerinde yoklar. Oralara görevlendirdik. Çalışıyorsanız oralarda çalışın ekmeğinizi kazanın, çalışmazsanız kusura bakmayın ben oturduğu yerde kimseye maaş veremem." ifadelerini kullandı.

"Kamera ve böcek var"

Köksal, belediye binasında ortam dinlemeye yarayan 'böcek' olarak adlandırılan cihazlar için arama yaptırdığını da söyledi.

Köksal, "Bir de böcek taraması yaptırıyorum. Her yerde kamera, böcek var. Prizlerin altına falan koymuşlar. Bildiğin gibi değil. Asansörde bile kamera olduğu konuşuluyor. Boya badana yapılsın, bakılsın diyerek içeriye ekip soktuk. Bizim katı olduğu gibi tarayacaklar." açıklamasını yaptı.

(İnternet Haber)