Burhaniye'li Taekwondocular 11 Altın Kazandı

Balıkesir'de düzenlenen gençler ve yıldızlar il seçmesinde, Burhaniyeli Tekvandocular, 11 Altın, 2 gümüş ve 5 bronz olmak üzere toplam 18 madalya kazandı.

  • 789
Burhaniye'li Taekwondocular 11 Altın Kazandı
TAKİP ET Google News ile Takip Et

BURHANİYELİ TEKVANDOCULAR 11 ALTIN KAZANDI

Balıkesir’de düzenlenen gençler ve yıldızlar il seçmesinde, Burhaniyeli Tekvandocular, 11 Altın, 2 gümüş ve 5 bronz olmak üzere toplam 18 madalya kazandı. 

Biri birincilik olmak üzere, 2 adet de kupa kazanan ekip ilçenin gururu oldu. Sporcularının başarılarıyla gurur duyduğunu anlatan Antrenör Nazmi Güven, başarılarının devam edeceğini söyledi. Her karşılaşmadan madalya ile döndüklerini bildiren Nazmi Güven, “Tekvandocularımız, müsabakalarda oldukça başarılı sonuçlar alarak hem bizi, hem de ailelerini memnun ettiler. Bu sporcularımız, okullarınca ve halkımızca desteklendiğinde çok daha başarılı sonuçlar alacaklardır. Birinci olan sporcularımız, önce gençler kategorisinde Marmaris’teki, ardından yıldızlar kategorisinde olanlar Konya’da müsabakalara katılacaklar. Hemen ardından da Denizli’de yapılacak olan liseler arası Türkiye şampiyonalarında ilçemizi temsil edecekler.İnşallah oralarda da bizleri sevindirecek sonuçlar alırlar. Sporcularımızı, yoğun ders, etüt, dershane, okul programları arasında çalıştırmak, yarışmalara hazırlamak, seçme müsabakalarına götürüp-getirmek oldukça yorucu. Türkiye şampiyonaları ise 6-7 gün sürüyor ve oralara gidip-gelmek, maddi-manevi birkaç kat daha fazla yorucu ve külfetli. Bu yorucu, külfetli, fedakarlıklar sürecini elimizden geldiğince devam ettirmek için çaba harcıyoruz” dedi.