Butur'un siyasi toplantılara katılmasına sert tepki!

CHP Merkez İlçe Başkanı Dilek İlke Karabacak, Kastamonu Ziraat Odası Başkanı Mehmet Butur'un AKP'nin siyasi toplantılarına katılmasına sert tepki gösterdi.

  • 1831
Butur'un siyasi toplantılara katılmasına sert tepki!

Kastamonu Ziraat Odası Başkanı Mehmet Butur’un AKP’nin siyasi toplantılarına gösterdiği ilgi kadar çiftçinin çözüm bekleyen sorunlarına da ilgi göstermesini beklediklerini ifade eden Karabacak; “Umarım kendisi AKP’nin siyasi toplantılarında 2020 Haziran ayında çuvalını 90 liraya aldığı üre gübresine bugün 235 liraya almak zorunda kalan, geçen yıl çuvalı 80 lira olan yeme bu sene 170 lira ödemek zorunda olan çiftçimiz için ne yaptığını izah edebiliyordur” diye konuştu.

CHP Merkez İlçe Başkanlığı olarak 1 Haziran’dan itibaren köy toplantıları organize ettiklerini ve bu toplantıları sürdüreceklerini kaydeden Karabacak, söz konusu bu çalışma karşısında AKP’nin de sahaya inmek zorunda kaldığına işaret ederek; “Rahat koltuklarından kalkmak, köyleri dolaşmak, vatandaşlarımıza, muhtarlarımıza haliniz nicedir diye sormak zorunda bıraktığımız AKP’li siyasetçilerden de affımızı istiyoruz” diye konuştu.

Kastamonu çiftçisinin bugün yaşadığı sıkıntıların çözülememesinde, AKP’nin ‘tüm sivil toplum kuruluşlarının başkanları, yöneticileri partimizden olsun’ anlayışının Ziraat Odası’nda vücut bulmasının önemli rol oynadığını belirten CHP Merkez İlçe Başkanı Dilek İlke Karabacak, şunları söyledi;

“KÖY TOPLANTILARIMIZ SÜRECEK”

"Köylerimizdeki vatandaşlarımızın yaşadıkları sorunları dinlemek için köy bölge toplantılarımıza 1 Haziran’da başladık ve ara vermeden sürdürüyoruz. Gittiğimiz her köyde bize Kastamonu insanın misafirperverliğini, sıcakkanlılığını hissettiren vatandaşlarımıza çok teşekkür ediyorum."

“KÖYLERİ DOLAŞMAK ZORUNDA BIRAKTIĞIMIZ AKP’Lİ SİYASETÇİLERDEN AFFIMIZI İSTİYORUZ”

"Bu arada; rahat koltuklarından kalkmak, köyleri dolaşmak, vatandaşlarımıza, muhtarlarımıza ‘haliniz nicedir’ diye sormak zorunda bıraktığımız AKP’li siyasetçilerden de affımızı istiyorum."

“90 LİRA OLAN GÜBRE 235 LİRAYA 80 LİRA OLAN YEM 170 LİRAYA ÇIKMIŞ”

"Görüyoruz ki AKP’nin siyasi bu toplantılarına Kastamonu Ziraat Odası Başkanı Mehmet Butur’da katılıyor. Kendisinden AKP’nin siyasi toplantılarına gösterdiği ilgiyi, çiftçinin çözüm bekleyen sorunları içinde göstermesini bekliyoruz. Umarım kendisi AKP’nin bu siyasi toplantılarında 2020 Haziran ayında çuvalını 90 liraya aldığı üre gübresine bugün 235 lira ödemek zorunda kalan çiftçimiz için ne yaptığını izah edebiliyordur. Umarım kendisi geçen yıl çuvalı 80 lira olan yeme bu sene 170 lira ödemek zorunda olan çiftçimiz için ne yaptığını anlatabiliyordur. Ama ben böyle olmadığından, bunu izah edemediğinden eminim. Çünkü AKP’nin tüm sivil toplum kuruluşlarının başkanları, yöneticileri partimizden olsun anlayışı Ziraat Odası’nda vücut bulmuştur."

“BU ANLAYIŞ ÇİFTÇİNİN SESİNİ BOĞMAKLA MEŞGUL”

"Bu anlayış Kastamonu çiftçisinin sesine ses olmak yerine, o sesi boğmakla meşguldür. Bizim iktidarımızda odalar ve dernekler üyelerinin sorunlarını, sıkıntılarını yüksek sesle dile getirebilen bu sorunları çözmek için çaba harcayan kuruluşlar olacaktır. Cumhuriyet Halk Partisi iktidarında çiftçimize hak ettiği değer verilecektir."