Buzağı destek başvuruları başladı

2023 yılında doğan buzağılar için 1. dönem destek başvuruları başladı.

  • 2348
Buzağı destek başvuruları başladı

Kastamonu İl Tarım ve Orman Müdürlüğünden yapılan açıkamada, "Başvurular iki dönem halinde yapılabilecek. 2023 yılı 1. dönem müracaatları 02.01.2024 tarihinde sona erecek." denildi.

2023 yılında doğan ve 2023/41 sayılı Hayvancılık Desteklemeleri Uygulama Tebliğinde belirtilen şartları taşıyan buzağılar için 2. dönem destekleme başvurularının 01 Nisan 2024 - 17 Haziran 2024 tarihinde il ve ilçe müdürlüklerince alınacağını belirten İl Tarım ve Orman Müdürlüğü, "1. Dönem müracaat edenlerin 2. Dönem müracaat etmesine gerek yoktur. Her yıl için 1 müracaat yeterlidir. Yetiştiricilerimiz, desteğini hangi yetiştirici/üretici örgütü üzerinden almak istiyorsa, almak istediği örgüt üzerinden, soy kütüğüne kayıtlı yetiştiriciler damızlık sığır yetiştiricileri il birliğine, herhangi bir örgüte üye olmayanlar ise işletmelerinin kayıtlı bulunduğu il ve ilçe müdürlüklerimize başvuracaklardır." açıklamasında bulundu.

Yetiştiricilerin herhangi bir mağduriyet yaşamamaları için bu tarihler arasında il ve ilçe müdürlüklerine başvuru yapmaları gerekiyor.