Çalışanlar Sitesi sakinlerinden Başkan Babaş'a imar teşekkürü

Kastamonu'da Kuzeykent Revize İmar Planı'nın tamamlanmasının ardından ada bazında sağlanan eşitlik bu bölgede riskli binaların yenilenmesini hızlandırdı. Bu bağlamda inşaat çalışmalarının başladığı Kuzeykent Mahallesi Çalışanlar Sitesi'nde incelemelerde bulunan Kastamonu Belediye Başkanı Tahsin Babaş, burada site sakinlerinin yoğun ilgisiyle karşılaştı.

  • 1505
Çalışanlar Sitesi sakinlerinden Başkan Babaş'a imar teşekkürü
TAKİP ET Google News ile Takip Et

Site sakinleri adına konuşan Çalışanlar Sitesi Yöneticisi Hasan Hekimgil, binalarının çok eski olduğundan yıllarca büyük sıkıntı çektiklerini belirterek, “Başkanımızın sağladığı ada bazı eşitlik sağlayan Kuzeykent yeni revize imar planı bizlere riskli binalarımızı yenileme fırsatı verdi. Oturduğumuz binalar çok eskiydi. Yaptırdığımız testler bizlere gösterdi ki yıllardır çürük binalarda oturmuşuz. Kuzeykent revize imar planıyla birlikte binalarımızı yenilemek için girişimlerde bulunduk. Bu kapsamda bugün inşaat çalışmaları başladı. Artık bizlerde daha güvenilir ve modern binalarda ikamet edeceğiz. Bu noktada önemli adımlar atan Belediye Başkanımız Tahsin Babaş’aÇalışanlar Sitesi sakinleri adına teşekkür ediyorum. Kendisinin sayesinde bugün riskli binalarımızı yeniliyoruz. Daha modern ve güvenilir binalarda çocuklarımızla birlikte oturma fırsatı yakalayacağız. Bu çalışmayı yapanlardan Allah razı olsun” diye konuştu.

Kendisine gösterilen ilgiden ötürü Çalışanlar Sitesi sakinlerine teşekkür eden Belediye Başkanı Tahsin Babaş ise, “Aziz hemşehrilerimizin teveccühüyle karşılaşmak bizlere güç veriyor. Ancak biz üzerimize düşeni yaptık. Kuzeykent’te Türkiye’nin en şeffaf revize imar planını gerçekleştirdik. Bu planı mevzuatlar doğrultusunda vatandaşlarımızın taleplerini tek tek dinleyerek gerçekleştirdik. Burada ada bazında bir eşitlik sağladık. Tek gayemiz halkımızın güvenilir binalarda oturmasıdır” ifadelerini kullandı. Çalışanlar Sitesi’nin de bu kapsamda yenilenmesinden ve depreme dayanıklı hale getirilmesinden ötürü de mutluluk duyduğunu söyleyen Başkan Babaş, “Bugün görüyorum ki vatandaşımız memnun ve mutlu. Bu bizim için yeterli. İnşallah en kısa zamanda bu kardeşlerimiz yeni binalarında güvenli oturacaktır. Biz her daim vatandaşımızın yanında olduk ve olacağız. Aziz hemşehrilerime şahsıma göstermiş oldukları teveccühten ötürü teşekkür ediyor, en kısa zamanda sağlıklı bir şekilde yeni evlerine oturmalarını diliyorum” diye konuştu.