Çatal, sessizliğini bozdu

Taşköprü Belediye Başkanı Çatal, sessizliğini bozarak, 'Kirli siyasetini git memleketinde yap.' dedi.

  • 1855
Youtube Kanalı
Youtube Kanalı
Abone Ol
Çatal, sessizliğini bozdu

Geçtiğimiz günlerde Taşköprü Belediyesi tarafından gerçekleştirilen personel alımı, Kastamonu gündeminde geniş bir yer aldı.

Siyasi parti temsilcilerinin ard arda yapmış olduğu açıklamalar sonrası gözler Taşköprü Belediye Başkanı Abdullah Çatal'a çevrildi.

Belediye Başkanı Çatal da açıklama yaparak şu ifadelere yer verdi:

"Bildiğiniz üzere geçtiğimiz hafta Taşköprü Belediyesi personel şirketine 20 kişi aldık ve bu 20 kişiyi işe almamız nedeniyle bazı bel altı siyaset yapan siyasetçi arkadaşlarımız bizi eleştirmeye kalkmışlar.

4,5 sene boyunca 37 tane personelimizin bir kısmı emekli olarak bir kısmı ise çeşitli nedenlerden dolayı işten ayrıldı.

Belediye personelimizin iş gücünü yükseltmek amacıyla bizde belediye kanunlarının bize verdiği yetkiyle bütçenin yüzde 40'ını geçmeyecek şekilde hesaplanarak İşkur üzerinden ilana çıkıp başvurular alındıktan sonra kurulan komisyon tarafından işçiler alındı.

Başkan Çatal, CHP İl Başkanı Hikmet Erbilgin’e bomba yağdırdı!

Çatal, "Hikmet Bey, Kastamonu’da senin de 3 tane belediyen var bunlardan biri olan Cide Belediyesi geçtiğimiz aylarda 15 kişilik bir personel alımı gerçekleştirdi. Bana neden kura çekimi ile alım yapmadın diye soruyorsun, peki senin belediyen neden mülakat ile personel alımı yaptı? Sen seçimlere 7 ay kala bel altı siyaset yaparak Abdullah Çatal'ı karalayalım, halkın gözünde kötü düşürelim 2024'deki seçimlerde zorlansın istiyorsun." ifadelerini kullandı.

"Senden başka kirli siyaset yapan yok!"

Başkan Çatal, "Hikmet Bey, siyasetçi siyaset yapar ama Kastamonu'da senden başka hiç kimse bel altı siyaset yapmıyor. Kastamonu bunu kabul etmez. Allah şahittir ki benim işe aldığım işçilerin içerisinde MHP'lisi de var, AK Partilisi de var, CHP'lisi de var, İYİ Partilisi de var. Listeye iyi bak Hikmet Bey, her şeyi doğru söylüyorsun ya bunların içerisinde CHP'li var mı, yok mu bir bak? 
Böyle kirli ve bel altı siyaset yapacaksan git memleketinde yap! Benim Kastamonumda kirli siyaset yapma. Kastamonulu hemşehrilerimi birbirlerine düşürme." diye konuştu.

AK Parti İlçe Başkanı da, CHP rüzgarına kapıldı!

Belediye Başkanı Abdullah Çatal ayrıca geçtiğimiz günlerde gerçekleşen tartışmaya katılan Taşköprü AK Parti İlçe Başkanı Hüseyin Erol'a da sert söylemlerde bulundu.

Belediye Başkanı Çatal, "Ne yazık ki Cumhur ittifakı ortağımız AK Parti Taşköprü İlçe Başkanı da CHP rüzgarına kapıldı. Yahu Hüseyin Bey, ben yanlış bir şey yapmış olsam bile bel altı siyaset yapmaman gerekiyor. Gelip de bana, başkan ortalıkta böyle bir dedikodu var, bu işin doğrusu nedir diye sordun mu? Ne yazık ki sende CHP rüzgarına katıldın. Tuttun bana bel altı siyaset yapmaya kalktın." diye konuştu.

"En son konuşacak kişi sensin"

Taşköprü Belediye Başkanı Abdullah Çatal şöyle devam etti:

"En son konuşacak kişi sensin. Benden önceki yönetim olarak 10 sene boyunca bu belediyeyi siz yönetmediniz mi? Sizler farklı şekilde mi personel alımı gerçekleştirdiniz? Burada tek bir fark var ben şimdiye kadar işe hiç bir akrabamı almadım ama sizler kayınço oğlu, teyze oğlu, dayı oğlu, hala oğlu hepsini doldurdunuz. Ben bir tane akrabamı almadım. Bu listenin içerisine sende iyi bak burada AK Partili de var, İYİ Partili de var bunu bil. Kimseyi ayırmadan belediyede en iyi çalışabilecek kişileri komisyon kararını vererek işe alımları gerçekleşti. Ben il dışındayım derken kaçtı havası yaratmak isteyen arkadaşalar benim sağlık problemlerinden dolayı kontrollerim vardı, belediyede belediye başkanından habersiz bir iş yapılamaz. En başından beri olayın içerisindeyim. Kanunsuz hiçbir şey yapmadım, yetki verdiğim komisyonda kanunsuz hiçbir şey yapmadı. Kanunsuz iş yaptı diyen Cumhuriyet Başsavcılıklarına şikayette bulunabilirler. Ben bu konuyu Taşköprü halkımızın vicdanına bırakıyorum. En iyisini onlar bilir en iyisine onlar karar verir."

Belediye Başkanı Abdullah Çatal'ın yaptığı açıklamanın ardından, günler önce açıklamalarda bulunan siyasi parti temsilcilerinin ne yapacakları ise merak konusu oldu.