Çelik "Dünyanın en büyük havalimanı İstanbul'da açılıyor"

AK Parti Kastamonu Milletvekili Metin Çelik, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı nedeni ile mesaj yayımladı.

  • 560
Çelik &quotDünyanın en büyük havalimanı İstanbul'da açılıyor"
TAKİP ET Google News ile Takip Et

Milletvekili Çelik yazılı mesajında; "Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluşunun 95. yıldönümünde Cumhuriyet Bayramımızı millet olarak büyük bir coşku, mutluluk, onur ve gurur içerisinde kutluyoruz.

Cumhuriyet; milletimizin her türlü imkânsızlığa rağmen vatan sevgisi, hürriyet ve istiklal aşkıyla bağımsızlığına kavuşabilmek için inanç ve kararlılıkla giriştiği milli mücadelenin ardından elde etmiş olduğu büyük bir zaferin sonucudur. Kazanılan bu zafer; Milletimize kayıtsız şartsız egemenliği sağlayan Cumhuriyeti armağan etmiştir.

15 Temmuz gecesi yaşanan hain darbe girişimi neticesinde; Aziz milletimiz geçmişte olduğu gibi bugün de, ülkesini tehdit altında gördüğünde, olağanüstü bir kahramanlık ve vatanseverlikle bu tehdidi bertaraf edeceğini, bağımsızlık ve hürriyetinden asla ödün vermeyeceğini, ülkesi için hiç çekinmeden canını verebileceğini, ülkesi ve milletiyle sonsuza kadar bu topraklarda varolacağını tüm dünyaya göstermiştir.

Büyüyen ve gelişen ülkemizin önünü kesmek için ortaya konulan tüm kumpaslara, darbe teşebbüslerine ve ekonomik saldırılara rağmen Cumhuriyetimizin 95. yıldönümünde dünyanın en büyük havalimanının açılışını gerçekleştirmenin mutluluğunu milletçe yaşıyoruz.

Bu duygu ve düşüncelerle Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarını, bu toprakları bize vatan yapan aziz şehitlerimizi rahmet, gazilerimizi minnet ve şükranla anıyor, aziz milletimizin Cumhuriyet Bayramı’nı en içten dileklerimle kutluyorum."