CHP'den AK Parti'ye geçti

CHP Gençlik Kolları ve Kadın Kollarında görev yapan Çaycı, AK Parti'ye üye oldu.

  • 3469
CHP'den AK Parti'ye geçti

4 yıldır CHP Gençlik Kolları ve Kadın Kollarında görev yapan Gamze Nur Çaycı, AK Parti'ye üye oldu.

Gamze Nur Çaycı yaptığı açıklamada, "Depremzede kardeşlerimize geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum, şu zor günlerde birlik beraberliğe daha fazlasıyla ihtiyaç duyuyoruz. Ancak emek verdiğim gayret verdiğim Cumhuriyet Halk Partisinin Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun 10 ilde gerçekleşen büyük depremler sonrasında yapmış olduğu talihsiz ve ayrıştırıcı açıklamaları özellikle bölge halkını derinden yaraladığı gibi bizleri de üzmüştür. Devleti ve Hükümeti yetersizmiş gibi göstermek, bölge halkının daha acıları tazeyken siyaset yapmak kabul edilebilir değil. Ben bu sebeplerle CHP deki görevlerimden ve CHP üyeliğinden istifa edip, yaraları en hızlı şekilde saracağına inandığım ve bugüne kadar verdiği her sözü tuttuğunu gördüğüm Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan'ın partisi olan AK Partiye üye oldum. Bu partinin bir neferi olmaktan da gurur duyuyorum." dedi.

Gamze Nur Çaycı'nın rozetini AK Parti Merkez İlçe Başkanı Av. Akif Güzel takdim etti.

Güzel yaptığı açıklamada, "Gamze Nur hanımın AK ailemize dahil olmuş olması sebebi ile kendisine hayırlı olsun dileklerimi iletiyorum. Gamze Nur Çaycı’nın CHP liderinin deprem üzerinden yapmış olduğu algı çalışmasına, devlet kurumları ve STK'ların ilk andan itibaren yapmış olduğu özverili çalışmalara yönelik haksız eleştirileri ve açıklamalarına tepki olarak CHP'den istifa etmiş olması çok önemlidir. Bu hususta da kendisiyle aynı şekilde düşünen kişi sayısı oldukça fazladır. Muhalefet partileri maalesef daha vatandaşlarımız enkaz altındayken ve kurtarma çalışmaları ivedilikle devam ederken bu durumu siyasi malzeme haline getirmek istemişler, milletin topyekun acısı üzerinden siyaset üretme telaşına girmişlerdir. Ancak milletimiz bu tür provakatif açıklamalara ve çalışmalara asla prim vermemiş, deprem bölgelerinde de siyaset peşinde koşan muhalefet yetkililerine gereken cevabı vermişlerdir.

Bizim milletimiz büyük bir millettir. Son bin yılın en büyük felaketinin yaşandığı ilk andan itibaren milletimiz bir bütün olmuş, kimi köyündeki hayvanını satıp, parasını depremzede vatandaşlarımıza göndermiş, kimi hac, umre parasını, kimi evindeki battaniyesini, yorganını, kimi kumbarasındaki parasını göndererek yaraları sarmak için elinden geleni yapmıştır, yapmaya da devam etmektedir. Bu büyük seferberlik tüm dünyaya örnek olmuş, milletimizin ve devletimizin büyüklüğünü bir kez daha herkese göstermiştir. Milletimiz müsterih olsun. Bu zor dönemin üstesinden de birlikte geleceğiz ve Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın da dediği gibi en hızlı şekilde yaraları birlikte saracağız.

Bu duygu ve düşüncelerle, depremde vefat eden vatandaşlarımıza Rabbimden rahmet niyaz ediyor, yaralı kardeşlerimize de geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum.

Bizler kadınlarımızla gençlerimizle tüm teşkilatımızla milletimizle el ele gönül gönüleyiz. Bu acıların yaralarını da birlikte sarıyoruz, birlikte saracağız."