'CHP'li belediyeler, alınan talimatları yerine getiriyor'

Önen, 'CHP'li belediyelerin ilk icraat olarak vakfımıza karşı harekete geçmesi bize gösteriyor ki, belirli bir yerden alınan talimatları yerine getirmektedirler.' dedi.

  • 1379
'CHP'li belediyeler, alınan talimatları yerine getiriyor'

Türkiye Gençlik Vakfı (TÜGVA) Kastamonu İl Temsilcisi Selim Önen, Kastamonu Belediye Meclisi'nde alınan kararlar hakkında açıklamada bulundu.

Önen, "Belediye Meclis toplantısının ilk oturumunda Kastamonu Belediye Başkanı Hasan Baltacı, ilk icraat olarak kamu yararına memleketi için zamanından, ailesinden ve ömründen fedakarlık yaparak çalışan nesillerin değerlerinden kopmadan yetişmesi amacını güden STK'lara engel olmayı planlayarak protokolleri iptal etmiştir." dedi.

Türkiye Gençlik Vakfı (TÜGVA), dünya üzerinde iyi ve güzeli savunan, daima hakkın ve hakikatin yanında yer alan yeni nesil bir gençlik vakfı olduğunu belirten Selim Önen, "2017 yılında TÜGVA ve Kastamonu Belediyesi arasında 10 yıl sürecek bir iş birliği protokolü imzalanmıştır. Bu protokol, gençlerimizin eğitim, kültür ve sosyal faaliyetlerini desteklemek amacıyla yapılmıştır. Bugüne kadar temsilcilik konağımızda düzenlenen onlarca kültür, sanat ve eğitim etkinliği sayesinde tüm Kastamonulular bu hizmetlerden faydalanmıştır. Öğrencilerimiz, icathane gibi bilim atölyelerimizde birçok bilim yarışmasına katılmış, üretken faaliyetlerde bulunmuş ve binlerce insanı sosyal sorumluluk projelerine dahil etmiştir." diye konuştu.

"SOSYAL BELEDİYECİLİK, BELEDİYENİN EN ASLİ GÖREVİDİR"

Önen, "Kuzeykent'teki kitap kafemiz (Çadır Kafe), binlerce üniversiteli öğrenci tarafından ücretsiz bir şekilde kullanılmaktadır. Üyelik, soru veya diğer yaklaşımlara maruz kalmaksızın ders çalışıp kitap okudukları bu alan, tamamen kendi imkanlarımızla zenginleştirilmiş bir kütüphane ve uzman eğitimcilerin gençlerle buluştuğu seminerler için bir mekan olarak hizmet vermektedir. Bu alanlar belediyeye aittir ve yalnızca amacı dışında kullanıldığını ispatladıkları sürece protokolü iptal etme hakları vardır.

TÜGVA olarak, kamu yararına olan bu iş birliği protokolüyle belediyenin insan kaynaklarına gönüllü olarak katkı sağlamakta ve gençlerimize milli manevi değerlerle dolu bir ortam hazırlamaktayız. Bu faaliyetler, sadece vakfımıza ait değil, aynı zamanda sosyal belediyecilik anlayışına sahip belediyelerin halka sunduğu projeler arasında yer almaktadır. En büyük maliyet kalemi olan insan kaynağı, tüm dünyada gönüllük esası ile karşılanmaktadır ve bu durum övünç kaynağıdır. Sosyal belediyeciliğin, belediyenin en asli görevi olduğunu tekraren hatırlatmak isteriz." diye konuştu.

"SUÇ VARMIŞ GİBİ İDDİALARA DAYANDIRILIYOR"

TÜGVA Kastamonu İl Temsilcisi Selim Önen, "Protokolün iptal edilmesi, Baltacı'nın suç varmış gibi iddialarına dayanmaktadır. Eğer haklı gerekçeleri varsa, bunları hukuk önünde aramalıdır. Eğer amacı 'çamur at izi kalsın' ise, başta vakfımız olmak üzere tüm Kastamonululardan özür dilemelidir. Siyasi bir çekişmeye çekilmek istenmemize rağmen, işimize ve zamanımıza odaklanmaktayız. Eğer samimi iseniz belediyeye ait birçok yerde bu gibi çalışmalar yaparak hizmette bulunursunuz, olanı engelleyerek değil. Baltacı'nın sadece belirli bir grubu destekleyen zihniyeti, Kastamonu'ya zarar vermektedir. Türkiye'nin birçok yerinde belediyeleri ele geçiren partinin mensuplarının ilk icraat olarak vakfımıza karşı harekete geçmesi, bize gösteriyor ki belirli bir yerden alınan talimatları yerine getirmektedirler." diye konuştu.

Selim Önen şöyle devam etti:

"Ne bizi yapacaklarımızdan geri koyabilirsiniz ne de fütursuzca attığınız iftiralar yanınıza kar kalacaktır. Bugüne kadar bu vakıf çatısı altında hizmet almış binlerce insan buna şahittir. Atta bizim, yolda bizim, gölgeniz sizin olsun, biz güneşe talibiz."