CHP'li Erbilgin'den Kaftancıoğlu'na destek

CHP Kastamonu İl Başkanı Hikmet Erbilgin, Canan Kaftancıoğlu'na destek vererek "Sandıkta kaybedenler intikam peşinde" dedi.

  • 493
CHP'li Erbilgin'den Kaftancıoğlu'na destek
TAKİP ET Google News ile Takip Et

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Kastamonu İl Başkanı Hikmet Erbilgin, CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu’na verilen hapis cezasının İstinaf mahkemesince onanması hakkında açıklamalarda bulundu.

Erbilgin, verilen kararın Türkiye’de adalet sisteminin sarayın baskısı ve kontrolü altında olduğunun ispatı niteliğinde bir karar olduğunu ifade ederek“ Karar hukuki dayanaktan yoksun ve siyasi bir karardır” dedi.

AKP’nin bir korku imparatorluğu kurarak iktidarını koruyabileceği yanılgısı içinde, vatandaşların ise oynanan oyunların, muhalif düşüncelere ve kesimlere karşı uygulanan sindirme politikalarının farkında olduğunu kaydeden CHP Kastamonu İl Başkanı Hikmet Erbilgin, Canan Kaftancıoğlu gibi kendilerinin de hiçbir zaman tehditlere boyun eğmeyeceklerini kaydetti.

İktidarın yargı üzerindeki oyunlarına, liyakatsiz atamalarına, hâkim ve savcılara yapılan baskılara rağmen er ya da geç adaletin yerini bulacağını belirten Hikmet Erbilgin şunları söyledi;

“Ülkemiz ekonomik ve sosyal anlamda tarihinin en beceriksiz yönetiminin uygulamaları yüzünden büyük sıkıntılar yaşıyor. Ama bunlardan çok daha önemlisi adalet ve yargı sistemimizin sarayın ve iktidarın baskısı ve kontrolü altında olmasıdır. Bunun sonucu olarak toplumun her kesiminde ve vicdanlarda kapanması zor yaralar açılıyor. Öyle ki, adalet arayacağınız, hakkınızı savunacağını zannettiğiniz kurumlar, maalesef geçmişte FETÖ terör örgütünün hâkim ve savcılarına teslim edilmiş, şimdilerde ise iktidarın baskısı altında özgürlüğünü ve vicdanını kullanamaz hale gelmiştir. Bunun son örneğini de İstanbul İl Başkanımız Canan Kaftancıoğlu’nun iktidarın hedef göstermesiyle yargılanması ve ardından da verilen hapis kararının istinaf mahkemesince onanmasında yaşadık. Senaryo çok açıktır. AKP’nin ve Genel Başkanlarının hikâyesinin başladığı İstanbul’da, seçimlerin CHP tarafından kazanılmasının ve iktidarın sandıkta yaşadığı hezimetin intikamı alınmak istenmektedir. Dolayısıyla, İstanbul seçimlerinin kazanılmasındaki baş aktörlerden Sayın Kaftancıoğlu hedef tahtasına konulmuştur. İstinaf mahkemesinin kararını, tam olarak İstanbul seçimlerinin CHP tarafından kazanıldığı 23 Haziran’da açıklanması da bunun göstergesidir. Saray rejimi, yargı sistemini o kadar baskı altına almıştır ki, bu baskı sonucu mahkemeler yürütmenin etkisi altına girmiştir. İstanbul’da başlayan hikâyelerinin, 23 Haziran seçimlerini CHP’nin kazanmasıyla, yine İstanbul’da biteceği korkusuna kapılan iktidarın panik ve korkuyla partimize ve Sayın Kaftancıoğlu’na saldırması, sonucu değiştirmeyecektir. Tüm baskılara ve tehditlere rağmen ülkemiz ve halkımız için, doğru bildiğimiz yolda daha çok çalışmaya devam edeceğiz. İktidarın yargı üzerindeki oyunlarına, liyakatsiz atamalarına, hâkim ve savcılara yapılan baskılara rağmen er ya da geç adalet yerini bulacaktır. Bir korku imparatorluğu kurarak iktidarlarını koruyabilecekleri yanılgısı içinde olanlar, herhalde artık bizleri korkutamayacaklarını anlamışlardır. Ne mutlu ki halkımızda oynanan oyunların, muhalif düşüncelere ve kesimlere karşı uygulanan sindirme politikalarının farkındadır. Sandıkta başarısız olanların ve sandıktan kaçanların bu oyunlarına düşmeyecek, tıpkı Canan Kaftancıoğlu gibi bizlerde tehditlere boyun eğmeyeceğiz. Türkiye’ye hak ettiği yönetimi yaşatmak için artık günleri sayıyoruz. Bu yolda, bugün üstüne oyunlar oynanan ve hukuki dayanaklarla değil, siyasi baskılarla alınan kararlarla sindirilmek istenen, İstanbul il başkanımız Canan Kaftancıoğlu’nun yanındayız ve yanında olmaya devam edeceğiz.”