Cide'de Çayyaka Karakolu açılıyor

Kastamonulu iş adamı Murat Demir'in girişimleri sonucu tadilat çalışmalarına başlanan Cide Çayyaka Köyündeki karakolun önümüzdeki günlerde açılışı yapılacak.

  • 1070
Cide'de Çayyaka Karakolu açılıyor
TAKİP ET Google News ile Takip Et

26. Dönem AK Parti Kastamonu Milletvekili ve iş adamı Murat Demir’in uzun uğraşları sonucu Cide’nin Çayyaka Köyünde atıl vaziyette olan karakol, yeniden tadilat ve tamirat çalışmaları tamamlanarak önümüzdeki günlerde hizmet vermeye başlayacak.

Modern bir görünüme kavuşturulan Çayyaka Karakolunu uzun uğraşlar sonucunda açmaya hazırlandıklarını söyleyen Murat Demir, “Uzun uğraşlar sonucu Çayyaka Karakolumuz açılıyor. Geçmiş dönemlerde bazı nedenlerden dolayı kapatılan Çayyaka Karakolumuz, bakım ve onarımı tamamlanarak modern bir görünüme sahip oldu. Bölgede stratejik bir konuma sahip olması ile yeniden açılması için defalarca gündeme getirdiğimiz karakol, bu uğraşlara destek veren bizleri kırmayan, başta Jandarma Genel Komutan Yardımcımız Sayın Ali Çardakçı, Kastamonu İl Jandarma Alay Komutanımız Metin Özbek’e sonsuz teşekkür ediyorum. Yaptığımız bu hizmetlerle kısa zamanda da olsa bizler, Kastamonu’da çok şey yaptığımızı ve sığdırdığımıza inanıyoruz, şükürler olsun” dedi.

Demir ayrıca, “Şu ana kadar Soğuksu Bölgesine Sağlık Ocağı ve Lojmanları, 112 Acil Servis, PTT Şubesi ile Çayyaka Karakolunu kazandırdık. Ayrıca 8 derslikli ilkokulun yapımı da ihale aşamasındadır” diye konuştu.