Çifci, ünlü yazar Şimşek'in kitabına arka kapak yazısı yazdı

Sitemiz köşe yazarı Aşk Yazarı Mustafa Çifci, İnci Yılmaz Şimşek'in 'Bir Kutu Geçmiş' öykü kitabında arka kapak yazısı yazdı.

  • 989
Çifci, ünlü yazar Şimşek'in kitabına arka kapak yazısı yazdı

Sitemiz köşe yazarı Aşk Yazarı Mustafa Çifci, ünlü yazar İnci Yılmaz Şimşek'in "Bir Kutu Geçmiş" öykü kitabının okurlarıyla buluştuğunu söyledi.

Çifci, "Edebiyatımızın en önemli ve en çok okunan yazarlarından biri olan ünlü yazar İnci Yılmaz Şimşek'in 'Bir Kutu Geçmiş' adlı öykü kitabı Yol Akademi Yayınları tarafından yayınlandı. Yazar İnci Yılmaz Şimşek güçlü kalemiyle kendine özel yazma tekniğini geliştirmiş, anlatım tarzı ile farkını ortaya koyabilmiş ender yazarlarımızdan biridir. Öyküleri her okurunu etkileyecek kadar derin, duygusal anların detaylarını verebilen usta bir yazardır." dedi.

Kitabın içinde ödül almış bir öyküsününde bulunduğunu söyleyen Aşk Yazarı Mustafa Çifci, "Bu muhteşem esere yazdığım arka kapak yazımı siz değerli okurlarla paylaşmaktan son derece mutluluk hissediyorum. Bu paylaşıma fırsat verdiği için bir kez daha kendilerine sevgi ve selamlarımı gönderiyor, başarılarının devamını diliyorum." diye konuştu.

Aşk Yazarı Çifci'nin İnci Yılmaz Şimşek'in "Bir Kutu Geçmiş" kitabına yazdığı arka kapak yazısı şu şekilde:

"'Yalnızlığa tek yönlü bir bilet daha kesin, ben geliyorum.' diye yazmış İnci Yılmaz Şimşek. Bu cümle bile insanın yalnızlığını anlatmaya yeter de artar bile. İnsan yalnızdır! Acısını, hastalığını, üzüntüsünü ve karşılıksız sevdasının hüznünü tek başına yaşar. Herkes kendi yalnızlığını ve gözyaşlarını yüreğinin en derinlerinde gizler. Söylemek istediği hüzünlerini söyleyemediği gibi, ne kadar çok sevdiğini de söyleyemez. Yazar, tüm bunları hissetmekle kalmıyor, bilgilerini öyküleştirme ustalığında okuruna anlattığı olayları sanki sahnede izletiyor gibi güçlü algılar yaratıyor. Farklı kelimelerin ve söylenecek sözlerin var olduğunu gösteriyor. Anlatımı ise muhteşem; karanlıkta yeri belli olmayan yıldızların yerlerini gösterir gibi, içimizde saklı kalan duyguların gün yüzüne çıkmasını sağlıyor. Ve bir gerçeği daha hatırlatıyor; hepimiz, bir başkasının yüreğinde saklı kalan sözleri anlayabilecek ya da içimizdekileri olduğu gibi söyleyebilecek kadar güçlü olmadığımızı anımsatıyor. Yazarın öykülerinde bir kez daha anlıyoruz ki, insanın kalbi en korunaksın, en kırılgan olmakla birlikte acılara dayanışıyla en güçlü olanı…

'Bir kutu geçmiş' öyküsünde, 'Belki de kendi çocuğu da olsa bu denli bağlanmamalıydı kendisini yok sayanlara…' diyen duygu dolu, insanın içine dokunan bu eseri okuyup kendi yaşadıklarınızı karşılaştırın. Belki siz de aynı duyguları hissettiğiniz, sizin söylemek istediklerinizi yazarın söylediği çok şey olmuştur. Yüreğinize dokunan, acıtan ve gülümseten kelimelerin altını çizin, sonra kitabı en sevdiğinize hediye edin. Sonra yazara da bir mektup yazın, bir imza gününe katılıp kendisiyle tanışın, kucaklaşın. Emin olabilirsiniz, o sarılmada sanki kırk yıllık bir dostunuza sarılıyormuş gibi hissedeceksiniz. Çünkü yazar İnci Yılmaz Şimşek'in bu sıcaklığı verebilecek, sevgi dolu, muhteşem bir insan olduğunu göreceksiniz. Bu dostluktan kendinizi mahrum bırakmayın. Siz de bir kutu geçmişinizi sorgulayın ve değişin, çünkü hayat her gün takvimden koparılan bir yaprak misali bitiyor. Sevgiyle…"

[Aşk Yazarı, Mustafa Çifci®- İstanbul, Şubat, 2024]