Çocukların "23 Nisan" bayramı sürprizlerle kutlandı

Kastamonu'da koronavirüs (Kovid-19) önlemleri kapsamında evlerinde kalan çocuklara 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla sürpriz yapıldı.

  • 1064
Çocukların &quot23 Nisan" bayramı sürprizlerle kutlandı
TAKİP ET Google News ile Takip Et

Kastamonu Emniyet Müdürlüğü Toplum Destekli Polislik Şubesi ekipleri, kentteki sitede oturan çocuklar için 23 Nisan etkinliği düzenledi. 

Kastamonu Belediyesi Bando Takımı tarafından marşlar okunurken motosikletli polisler gösteri yaptı.

Şiirler ve şarkıların söylendiği etkinliğe aileler ve çocukları, evlerinin balkonlarından bayrak ve balonlarını sallayarak eşlik etti. 

İl Emniyet Müdür Yardımcısı Suat Özdemir, gazetecilere yaptığı açıklamada, bu yıl TBMM'nin açılışının 100. yılı olduğunu hatırlatarak, "23 Nisan bizim için çok önemli. Bu yıl pandemi olmasaydı coşku ve heyecanla sokaklarda, meydanlarda 100. yılını kutlayacaktık. Pandemi dolayısıyla çocuklarımızın uzun zamandır dışarı çıkmadığını bildiğimiz için 23 Nisan'ı, bu coşkuyu onları ayaklarına getirerek birlikte yaşamak istedik." dedi.

Çocuklardan Tuba Demirci de çok güzel bir etkinlik olduğunu dile getirerek, "23 Nisan'ı heyecanla bekliyorduk ama kutlayamayacağımız için biraz hüzünlüydük. Bu arada balkonlarımızı süsledik. Şiirler ezberlemiştik. Polis ağabeylerimiz bize sürpriz yaptı. Çok mutlu olduk." diye konuştu.

Belediye Başkan Yardımcısı Mehmet Yurt ise böyle güzel bir etkinlik yaptıkları için Emniyet teşkilatını kutladı. 

Özel bireylerden 23 Nisan klibi

Kastamonu'da engelliler, 23 Nisan dolayısıyla hazırladıkları klipleri sosyal medyadan yayımladı.

Kastamonu Özel Bireyler ve Aileleri Dayanışma Derneği üyesi engelliler, 23 Nisan dolayısıyla evlerini süsleyip şiirler okudu. Dernek tarafından da engellilerin şiirleri ve mesajlarından oluşan klip hazırlandı.

Klip, derneğin ve dernek üyelerinin sosyal medya hesaplarından yayımlanarak, tüm vatandaşların 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlandı.

Dernek Başkanı Özer Hızarcıoğlu yaptığı açıklamada, evlerinde olan çocukların zaman zaman sosyal medya aracılığıyla birbirlerini takip ettiğini belirterek, "Çok güzel şekilde 23 Nisan'a hazırlandılar. Engelli bireylerin sokağa çıkmasının önündeki kısıtlamanın kaldırılması çok iyi oldu. Bunun için devletimize teşekkür ederiz. Bu süreçte özel bireylerin annelerinin de idari izinli olmasının faydalı olacağını düşünüyorum." ifadelerini kullandı.