Çontay Köyü Yaşam Merkezi açıldı

Devrekani Yerel Eylem Grubu, Çontay Köyü Yaşam Merkezi açılışını gerçekleştirdi.

  • 2282
Çontay Köyü Yaşam Merkezi açıldı

Devrekani Yerel Eylem Grubu Derneği tarafından, derneğin amacına yönelik geliştirilen ve finanse edilen küçük projeler kapsamında, Çontay Köyü’nde Hüma Hatun Yaşam Merkezi’nin açılışı yapıldı.

Çontay Köyü Hüma Hatun Yaşam Merkezi’nin açılış programına; Devrekani İlçe Kaymakamı Ahmet Coşkun, Devrekani Belediye Başkanı Engin Altıkulaç, TKDK İl Koordinatörü Ahmet Kuyulu, ilçe kurum amirleri, sivil toplum kuruluşları, Devrekani YEG Yönetim Kurulu Üyeleri, Araç, Cide ve Taşköprü YEG Temsilcileri, Çontay Köyü Muhtarı ve köy halkı katıldı.

Devrekani Yerel Eylem Grubu Derneği Başkanı Dr. Gül Banu Çiçek Bideci programda gerçekleştirdiği açılış konuşmasında; "Devrekani Yerel Eylem Grubu Derneği olarak hazırlamış olduğumuz YKS (Yerel Kalkınma Stratejisi) Projesi kapsamında, derneğimizin faaliyet konularıyla ilgili kırsal kalkınmayı destekleyen küçük projelerimize hayat vermeye devam ediyoruz. Çontay köyümüzde bugün açılışını gerçekleştireceğimiz yaşam merkezimizde, kadınlarımız sosyal hayata entegre olacak, yetenek kazanacak, el emekleriyle göz nurlarıyla ürettikleri ürünlerle ekonomik hayata katılım sağlayacaklardır. Çocuklarımız için ise oyun bir ihtiyaçtır. Çocuklar oyun oynayarak hayatı öğrenirler. Onların yaşlarına uygun olarak yapmış olduğumuz bu parkta sosyalleşecek, psikolojik ve fiziksel olarak gelişim sağlayacaklardır. Devrekani’den gelin giderek, çağ açıp çağ kapatan, Büyük Cihan Hükümdarı Fatih Sultan Mehmet’i doğuran Hatice Hüma Hatun’un adıyla ölümsüz kıldığımız bu proje, Devrekanimize ve Çontay Köyü’ne hayırlı uğurlu olsun. Katılımlarınızdan dolayı teşekkür ederim" dedi.

Açılış programı sonrası katılımcılara, Devrekani ilçesinin yöresel lezzeti olan düğün böreği ikramında bulunuldu.