Cumurbaşkanı Erdoğan'dan Seçim Açıklaması

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 2015 Genel Seçimleri sonuçları ile ilgili, "Milletimizin takdiri her şeyin üzerindedir.

  • 791
Cumurbaşkanı Erdoğan'dan Seçim Açıklaması
TAKİP ET Google News ile Takip Et


CUMHURBAŞKANI RECEP TAYYİP ERDOĞAN: 
"MİLLETİMİZİN TAKDİRİ HER ŞEYİN ÜZERİNDEDİR”
“SONUÇLARIN HİÇBİR PARTİYE TEK BAŞINA İKTİDAR İMKANI VERMEDİĞİ MEVCUT TABLONUN, YARIŞA KATILMIŞ OLAN TÜM PARTİLER TARAFINDAN SAĞLIKLI VE GERÇEKÇİ BİR DEĞERLENDİRMEYE TABİ TUTULACAĞINA İNANIYORUM"

ANKARA (İHA) - Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 2015 Genel Seçimleri sonuçları ile ilgili, "Milletimizin takdiri her şeyin üzerindedir. Sonuçların hiçbir partiye tek başına iktidar imkanı vermediği mevcut tablonun, yarışa katılmış olan tüm partiler tarafından sağlıklı ve gerçekçi bir değerlendirmeye tabi tutulacağına inanıyorum" dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, 2015 Genel Seçimi’ne ilişkin yaptığı açıklamada, “Pazar günü gerçekleşen 2015 Genel Seçim sonuçlarının, ülkemiz ve milletimiz için hayırlı olmasını temenni ediyorum. Seçimlere katılım oranının yüksekliği, aziz milletimizin iradesini sandığa yansıtma ve demokrasi konusundaki kararlılığının ifadesidir. Milletimizin takdiri her şeyin üzerindedir. 

Sonuçların hiçbir partiye tek başına iktidar imkanı vermediği mevcut tablonun, yarışa katılmış olan tüm partiler tarafından sağlıklı ve gerçekçi bir değerlendirmeye tabi tutulacağına inanıyorum.

Seçim sonrasında başlayan bu yeni süreçte, ülkemizdeki istikrar ve güven ortamının, demokratik kazanımlarımızın korunması için tüm siyasi partilerin gerekli hassasiyeti göstermeleri, sorumlu bir davranış sergilemeleri büyük önem arz etmektedir.

Seçime teveccüh gösteren aziz milletimize, Yüksek Seçim Kurulu'na, il ve ilçe seçim kurullarına, sandık kurullarına, güvenlik güçlerimize teşekkür ediyor, sonuçların ülkemiz için hayırlara vesile olmasını diliyorum” dedi.